Šebrle je podle časopisu Time osmý mezi stovkou nejzajímavějších sportovců OH

4 2008
Osmé místo mezi stovkou sportovců, které stojí za to sledovat během olympijských her v Pekingu patří podle časopisu Time českému desetibojaři Romanovi Šebrlemu. Nejvýše v pořadí, které magazín o víkendu zveřejnil na svých internetových stránkách, je americký basketbalista LeBron James.

Za hvězdou NBA následují v žebříčku jednačtyřicetiletá plavkyně Dara Torresová a její kolega z reprezentace USA Michael Phelps, který chce v Pekingu získat osm zlatých medailí.

Na čtvrtém místě Time uvádí čínského překážkáře Liou Sianga a na pátém jeho slavného krajana basketbalistu Jao Minga.

Šestou příčku drží americká sprinterka Allyson Felixová, sedmou teprve šestnáctiletá americká gymnastka Shawn Johnsonová a osmý je Šebrle, který je v přehledu jediným českým zástupcem.

Do desítky nejsledovanějších olympioniků se dostali ještě čínská závodnice ve skocích do vody Kuo Ťing-ťing a americký sprinter Tyson Gay. Žádný ze slovenských sportovců se do výběru, v němž pochopitelně dominují američtí sportovci, nedostal.

Jako zajímavost Time uvádí ve čtvrté desítce svého přehledu trojici amerických sourozenců Marka, Dianu a Stevena Lopezovy, kteří budou zápasit v taekwondu. Stanou se tak teprve druhou sourozeneckou trojicí, která na LOH soutěží ve stejném sportu - a první od roku 1904, kdy v gymnastice nastoupili tři američtí bratři.

Zaznamenává také britského skokana do vody Toma Daleyho, kterému bude přesně čtrnáct let a 81 dnů, až se připraví k olympijskému skoku z desetimetrové výšky.
Drobný kluk měřící 156 centimetrů, vážící 47 kilogramů a nosící rovnátka na zubech je nejmladším britským olympionikem za posledních 48 let.

"O olympiádě jsem vždycky snil, ale myslel jsem, že se na ni dostanu až v roce 2012," řekl novinářům Daley, který se ve dvanácti letech stal britským šampionem a o rok později vyhrál mistrovství Evropy.

Autor:

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Od úrazu až do Pekingu? Zkuste si to v počítačové hře

Běla Hlaváčková

Posloucháte hlas, při němž vás mrazí v zádech. "Mohl bych vám vyprávět svůj dojemný příběh. Mohl...

Nedostatek her? Nebyl citron k čaji, říká basketbalistka Mokrošová

Česko - Španělsko: Martinezová (vlevo) a Mokrošová

Až se na soupisce ZVVZ USK Praha objeví jméno Markéta Bednářová, možná budou někteří fanoušci...

Výškař Bába ukončil kvůli bolavé patě sezonu

Jaroslav Bába

Výškař Jaroslav Bába se kvůli přetrvávajícím problémům s patou rozhodl předčasně ukončit letošní...

Najdete na iDNES.cz