Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šebrle se zahřeje u olympijského ohně

26 2000
S y d n e y - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Sotva skončil poslední trénink českých desetibojařů na rozcvičovacím atletickém oválu v Olympijském parku, spustil se ze zatažené oblohy nad Sydney vytrvalý liják, který trenéru Zdeňku Váňovi před zítřejším startem ostře sledovaného závodu přidělal na čele další vrásky. Zdravotní potíže horkého favorita Tomáše Dvořáka totiž nezmizely a společně s druhým českým medailovým želízkem Romanem Šebrlem se všichni tři asi nejvíce děsí právě deště. Do středečního startu úvodní disciplíny v tu chvíli zbývalo rovných 22 hodin.
Chcete vidět a slyšet Romana Šebrleho den před závodem, klikněte na ikonu video.

"Takhle stresovou akci jsem s Tomášem ještě neprožil. Vždycky jsem měl nervy jenom den před závodem, ale tentokrát už prakticky celý měsíc. Problémy s břichem ho stále neopouštějí, bolesti mu ustřelují až do nohy. Točivé disciplíny ještě jdou, ale problémy má při bězích, zejména v rychlosti. Je celý stažený a není schopen udělat správný běžecký krok." popsal nepříjemnou situaci Zdeněk Váňa, který ale věří, že Dvořák všechny trable úspěšně překoná.

"Tomáš je velký závodník, ví co ho čeká a nemine a určitě se to pokusí zdolat. Moc mu pomáhá, jak mu ostatní desetibojaři přejí, aby porazil nepříliš oblíbeného Estonce Noola a i když tvrdí, že při rychlém běhu cítí řezavou bolest, závodit se s tím dá a musí!"

Nad původem záhadného zranění břišní stěny si marně lámou hlavy i doktoři.

"Vyšetření prodělal Tomáš všechna možná, doktoři nám pomáhají moc, ale ani oni si neví rady. Jeho vnitřní prostředí se totiž mění každý den, jednou je celý vodnatý, podruhé mu zase doktor nemůže ani píchnout jehličku a nazítří tam zase projede jako nic..." dodává Váňa, který společně se svým svěřencem a zeťem sleduje i situaci v jejich pražské rodině.

"Tomáš samozřejmě volá domů pravidelně, stejně jako já, takže přehled máme oba. Gábina zatím dvojčata zvládá, i když trpí, neboť hrozně zlobí a je na ně sama. Moje žena by pomohla ráda, ale díky měnovému fondu musí být bohužel v práci."

Dobrému zdraví se naopak naštěstí zatím těší i další plnohodnotný člen Váňovy desetibojařské party Roman Šebrle, který nejprve s vážnou tváří označil za svůj cíl skončit do třicátého místa, ale pak už se rozpovídal přece jen seriózněji.

"Cítím se v pohodě, zdravotně i náladově, věřím, že to bude dobrý závod. Moc se na něj těším, vždyť olympiáda je vrchol kariéry a ve zdejší báječné divácké atmosféře by to mohla být parádní soutěž.
Dokonce se na ní těším tolik, že jsem dva dny před závodem nemohl ani pořádně spát..."

V zítřejší den D hodlá Šebrle koukat především na svůj výkon, i když by byl rád po boku svého parťáka Tomáše.

"Kdyby se mi povedlo udělat v každé disciplíně osobní rekord, tak by to mohlo vyjít na bednu. Samozřejmě bych byl rád ve skupině s Tomášem, mohli bychom si vzájemně fandit a případně i sledovat chyby toho druhého a pracovat na jejich zlepšení. Když se mi povedou úvodní dvě disciplíny, tak se uklidním a mohlo by to vyjít." přeje si korunní princ českého desetiboje, který rovněž s obavami vzhlíží k současné zamračené australské obloze.

"Počasí sledujeme samozřejmě ze všeho nejvíce, hlavně aby nepršelo. To by pak byl úplně jiný závod, vše nasáklé vodou a výrazně pomalejší, i když by to byly podmínky pro všechny stejné.

Zimy se nebojím a navíc mě přece na stadiónu zahřeje olympijský oheň!"

 

Autor:


Další z rubriky

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz