Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šebrle slibuje, že nebude jako fotbalisté

19 2000
S y d n e y - Desetibojař Roman Šebrle, jedna z velkých medailových nadějí české výpravy na olympijských hrách, dnes od 10 hodin našeho času odpovídal na dotazy čtenářů iDNES. Seděl u počítače v univerzitní knihovně v Brisbane. Tam se také se skupinou českých atletů připravuje na vrchol dosavadní kariéry. Je v pohodě a říká: "Nekouřím, ale pokud bude dobrý výsledek, rád si doutník zapálím." Odpovědi Romana Šebrleho čtěte ZDE

Šebrle se také kriticky vyjádřil k výkonům českých fotbalistů. "Mně žádný peníze doma neutíkají, a hlavně to pro ně nedělám. Bylo jasné, že když polovina to bere prestižně, a druhá jako za trest, nic rozumného z toho nekouká."

Bydlet v jiné zemi, byl by Šebrle atletickou superhvězdou. U nás zatím žije ve stínu Tomáše Dvořáka, světového rekordmana a dvojnásobného mistra světa. Přitom výsledky na mezinárodním poli by mohl Šebrlemu závidět leckterý atlet.

V roce 1997 se stal akademickým mistrem světa a pak už jeho hvězda stoupala vzhůru. Před rokem na sebe upozornil na halovém mistrovství světa, odkud si domů přivezl bronzovou medaili. Skvěle mu vyšel i letošní evropský šampionát v hale, kde našel pouze jediného přemožitele, Tomáše Dvořáka. Díky oběma je český desetiboj světovou velmocí a ještě spolu s Jiřím Rybou to budou chtít potvrdit příští týden v olympijském závodě.

Vícebojař Roman Šeberle.

Autor:


Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze