Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šebrle slibuje, že nebude jako fotbalisté

19 2000
S y d n e y - Desetibojař Roman Šebrle, jedna z velkých medailových nadějí české výpravy na olympijských hrách, dnes od 10 hodin našeho času odpovídal na dotazy čtenářů iDNES. Seděl u počítače v univerzitní knihovně v Brisbane. Tam se také se skupinou českých atletů připravuje na vrchol dosavadní kariéry. Je v pohodě a říká: "Nekouřím, ale pokud bude dobrý výsledek, rád si doutník zapálím." Odpovědi Romana Šebrleho čtěte ZDE

Šebrle se také kriticky vyjádřil k výkonům českých fotbalistů. "Mně žádný peníze doma neutíkají, a hlavně to pro ně nedělám. Bylo jasné, že když polovina to bere prestižně, a druhá jako za trest, nic rozumného z toho nekouká."

Bydlet v jiné zemi, byl by Šebrle atletickou superhvězdou. U nás zatím žije ve stínu Tomáše Dvořáka, světového rekordmana a dvojnásobného mistra světa. Přitom výsledky na mezinárodním poli by mohl Šebrlemu závidět leckterý atlet.

V roce 1997 se stal akademickým mistrem světa a pak už jeho hvězda stoupala vzhůru. Před rokem na sebe upozornil na halovém mistrovství světa, odkud si domů přivezl bronzovou medaili. Skvěle mu vyšel i letošní evropský šampionát v hale, kde našel pouze jediného přemožitele, Tomáše Dvořáka. Díky oběma je český desetiboj světovou velmocí a ještě spolu s Jiřím Rybou to budou chtít potvrdit příští týden v olympijském závodě.

Vícebojař Roman Šeberle.

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku
ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku

V podstatě jde o pohádku, protože vše končí dobře, jen svatbou to teprve začalo...Najdete na iDNES.cz