Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Šebrle slibuje, že nebude jako fotbalisté

19 2000
S y d n e y - Desetibojař Roman Šebrle, jedna z velkých medailových nadějí české výpravy na olympijských hrách, dnes od 10 hodin našeho času odpovídal na dotazy čtenářů iDNES. Seděl u počítače v univerzitní knihovně v Brisbane. Tam se také se skupinou českých atletů připravuje na vrchol dosavadní kariéry. Je v pohodě a říká: "Nekouřím, ale pokud bude dobrý výsledek, rád si doutník zapálím." Odpovědi Romana Šebrleho čtěte ZDE

Šebrle se také kriticky vyjádřil k výkonům českých fotbalistů. "Mně žádný peníze doma neutíkají, a hlavně to pro ně nedělám. Bylo jasné, že když polovina to bere prestižně, a druhá jako za trest, nic rozumného z toho nekouká."

Bydlet v jiné zemi, byl by Šebrle atletickou superhvězdou. U nás zatím žije ve stínu Tomáše Dvořáka, světového rekordmana a dvojnásobného mistra světa. Přitom výsledky na mezinárodním poli by mohl Šebrlemu závidět leckterý atlet.

V roce 1997 se stal akademickým mistrem světa a pak už jeho hvězda stoupala vzhůru. Před rokem na sebe upozornil na halovém mistrovství světa, odkud si domů přivezl bronzovou medaili. Skvěle mu vyšel i letošní evropský šampionát v hale, kde našel pouze jediného přemožitele, Tomáše Dvořáka. Díky oběma je český desetiboj světovou velmocí a ještě spolu s Jiřím Rybou to budou chtít potvrdit příští týden v olympijském závodě.

Vícebojař Roman Šeberle.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze