Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šebrleho čeká stominutový desetiboj

26 2004
Vídeň - Rakušan Roland Schwarzl vyzval k souboji ve stominutovém desetiboji čerstvého olympijského vítěze Romana Šebrleho. Účast českého atleta potvrdil pořadatel mítinku George Werthner. Šebrle se Schwarzlem, který skončil v Aténách desátý, se mají utkat v exhibici 9. září ve Villachu.

"Není to ještě stoprocentní, ale vážně o tom jednáme. Vypadá to tak na 95 procent," řekl v Aténách Šebrleho manažer Alfons Juck. S desetibojařem, který si po náročné soutěži užije dva dny volna s rodinou a manželkou Evou na jednom z řeckých ostrovů, se definitivně dohodne na konci týdne.

Šebrle se netradičního desetiboje vměstnaného do 100 minut zúčastnil v Rakousku už loni v červnu. Ve Schwechatu poblíž Vídně tehdy při světové premiéře časově omezené soutěže málem překonal hranici osmi tisíc bodů a jasně porazil domácí Rakušanky Klause Ambrosche a Thomase Tebbicha.

Atlet pražské Dukly se loni prokousal deseti disciplínami až k zisku 7989 bodů, kvůli překročení vymezeného času o 42 sekund však přišel o stejný počet bodů. Konečný součet měl proto hodnotu 7947 bodů. Pořadatelé si slibují, že letos by Šebrle mohl hranici pokořit.

Na letošní ročník se snaží Rakušané nalákat i Estonce Erkiho Noola, který v Aténách neobhájil olympijské zlato a skončil osmý. Jednání s ním podle Werthnera pořadatelé stále vedou.

Juck připravuje také Šebrleho start na mítinku Zlaté ligy v Berlíně. Tam se poběží 12. září exhibiční závod na 1500 metrů, v němž se s kariérou rozloučí jeho bývalý soupeř Frank Busemann, stříbrný olympijský medailista z Atlanty. Třetí letošní
desetiboj, v němž by si chtěl zajistit celkové vítězství ve Světové sérii IAAF, čeká Šebrleho s největší pravděpodobností koncem září v Talence.

Roman Šebrle - olympijský vítěz v desetiboji.

Autoři: ,


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz