Šebrleho čeká stominutový desetiboj

26 2004
Vídeň - Rakušan Roland Schwarzl vyzval k souboji ve stominutovém desetiboji čerstvého olympijského vítěze Romana Šebrleho. Účast českého atleta potvrdil pořadatel mítinku George Werthner. Šebrle se Schwarzlem, který skončil v Aténách desátý, se mají utkat v exhibici 9. září ve Villachu.

"Není to ještě stoprocentní, ale vážně o tom jednáme. Vypadá to tak na 95 procent," řekl v Aténách Šebrleho manažer Alfons Juck. S desetibojařem, který si po náročné soutěži užije dva dny volna s rodinou a manželkou Evou na jednom z řeckých ostrovů, se definitivně dohodne na konci týdne.

Šebrle se netradičního desetiboje vměstnaného do 100 minut zúčastnil v Rakousku už loni v červnu. Ve Schwechatu poblíž Vídně tehdy při světové premiéře časově omezené soutěže málem překonal hranici osmi tisíc bodů a jasně porazil domácí Rakušanky Klause Ambrosche a Thomase Tebbicha.

Atlet pražské Dukly se loni prokousal deseti disciplínami až k zisku 7989 bodů, kvůli překročení vymezeného času o 42 sekund však přišel o stejný počet bodů. Konečný součet měl proto hodnotu 7947 bodů. Pořadatelé si slibují, že letos by Šebrle mohl hranici pokořit.

Na letošní ročník se snaží Rakušané nalákat i Estonce Erkiho Noola, který v Aténách neobhájil olympijské zlato a skončil osmý. Jednání s ním podle Werthnera pořadatelé stále vedou.

Juck připravuje také Šebrleho start na mítinku Zlaté ligy v Berlíně. Tam se poběží 12. září exhibiční závod na 1500 metrů, v němž se s kariérou rozloučí jeho bývalý soupeř Frank Busemann, stříbrný olympijský medailista z Atlanty. Třetí letošní
desetiboj, v němž by si chtěl zajistit celkové vítězství ve Světové sérii IAAF, čeká Šebrleho s největší pravděpodobností koncem září v Talence.

Roman Šebrle - olympijský vítěz v desetiboji.

Autoři: ,

Nejčtenější

USA se rozhodly vyslat do boje o zimní hry v roce 2030 Salt Lake City

Olympijské kruhy v jihokorejském Kangnungu.

Salt Lake City by se mělo ucházet o pořádání zimních olympijských her v roce 2030. Olympijský výbor...

Další z rubriky

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Najdete na iDNES.cz