Šebrleho čeká stominutový desetiboj

26 2004
Vídeň - Rakušan Roland Schwarzl vyzval k souboji ve stominutovém desetiboji čerstvého olympijského vítěze Romana Šebrleho. Účast českého atleta potvrdil pořadatel mítinku George Werthner. Šebrle se Schwarzlem, který skončil v Aténách desátý, se mají utkat v exhibici 9. září ve Villachu.

"Není to ještě stoprocentní, ale vážně o tom jednáme. Vypadá to tak na 95 procent," řekl v Aténách Šebrleho manažer Alfons Juck. S desetibojařem, který si po náročné soutěži užije dva dny volna s rodinou a manželkou Evou na jednom z řeckých ostrovů, se definitivně dohodne na konci týdne.

Šebrle se netradičního desetiboje vměstnaného do 100 minut zúčastnil v Rakousku už loni v červnu. Ve Schwechatu poblíž Vídně tehdy při světové premiéře časově omezené soutěže málem překonal hranici osmi tisíc bodů a jasně porazil domácí Rakušanky Klause Ambrosche a Thomase Tebbicha.

Atlet pražské Dukly se loni prokousal deseti disciplínami až k zisku 7989 bodů, kvůli překročení vymezeného času o 42 sekund však přišel o stejný počet bodů. Konečný součet měl proto hodnotu 7947 bodů. Pořadatelé si slibují, že letos by Šebrle mohl hranici pokořit.

Na letošní ročník se snaží Rakušané nalákat i Estonce Erkiho Noola, který v Aténách neobhájil olympijské zlato a skončil osmý. Jednání s ním podle Werthnera pořadatelé stále vedou.

Juck připravuje také Šebrleho start na mítinku Zlaté ligy v Berlíně. Tam se poběží 12. září exhibiční závod na 1500 metrů, v němž se s kariérou rozloučí jeho bývalý soupeř Frank Busemann, stříbrný olympijský medailista z Atlanty. Třetí letošní
desetiboj, v němž by si chtěl zajistit celkové vítězství ve Světové sérii IAAF, čeká Šebrleho s největší pravděpodobností koncem září v Talence.

Roman Šebrle - olympijský vítěz v desetiboji.

Autoři: ,


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...Najdete na iDNES.cz