Sedlecký: Pro olympiádu udělám vše

Pětibojař Sedlecký s redaktorem iDNES - Pětibojař Michal Sedlecký přemýšlí nad otázkou jednoho ze čtenářů iDNES. | foto: Pavel RůžičkaiDNES.cz

23 2003
Praha - Trénuje šest hodin denně, dopředu ho žene obrovská touha po účasti na olympijských hrách v příštím roce v Aténách. "Udělám všechno pro to, abych se tam dostal jako závodník. V Řecku bude 32 nejlepších," řekl v on-line rozhovoru pro čtenáře iDNES loňský mistr světa v modením pětiboji Michal Sedlecký.

Odpovědi Michala Sedleckého čtěte ZDE


Nominace není ještě zcela uzavřena. Kvalifikační závody budou pokračovat ještě v roce 2004. "Na jednom z nich musím skončit do třetího místa, tím splním podmínku. Pokud se mi to nepodaří, tak se dělá dodatečná nominace do 32 závodníků podle aktuálního světového žebříčku," řekl čtyřiadvacetiletý reprezentant a dodal: "Proto je teď pro mě každý závod důležitý. Musím sbírat body."

Jistou účast na olympijských hrách má pouze jiný moderní pětibojař a další český reprezentant Michal Michalík a plážové volejbalistky Soňa Nováková a Eva Celbová.

Do Atén se chystá už na předolympijský závod 12. prosince. "Jde o klání Světového poháru. Už se tam těším. Měli bychom tam závodit v prostorách, které jsou připraveny pro olympiádu. Je to pro nás taková zkouška. Alespoň poznáme, co nás příští rok v srpnu čeká," konstatuje.

Třebaže vozí jednu medaili za druhou z evropských i světových šampionátů, nedokáže odhadnout, jak by dopadl na hrách. "Finálová účast přímo na olympijských hrách bude velmi vyrovnaná. Dostane se tam jen 32 nejlepších. Bude záležet na štěstí, a jak člověk bude připraven psychicky," nahlas uvažuje.

Sedlecký v této sezoně přivezl medaili z mistrovství republiky, Evropy i Světového poháru. Vlastně i z mistrovství světa, ale tam jen ze soutěže družstev. Zlato v soutěži jednotlivců z Kalifornie neobhájil. "Když si člověk sáhne na cenný kov, chtěl by obrovské úspěchy vždy opakovat. Ale je to sport a výsledky se mění. Líto mi to bylo, chtěl jsem zazávodit lépe, ale 13. místo na světě není tak moc špatné."

Moderní pětiboj se skládá z technických disciplín šermu, parkuru a střelby, a dál z plavání a běhu. "Ty jsou fyzicky náročnější. Ale já je beru všechny, vždyť jde o moderní pětiboj, kdyby se disciplíny střídaly, byl by to už jiný sport," řekl závodník, který už v šestnácti letech vybojoval titul mistra Evropy v trojboji.

Rád aktivně odpočívá, rekreačně provozuje zimní sporty nebo fotbal. "Můj ideální den? Vstávat, kdy se mi zachce a nemít žádné povinnosti. Ale to zatím nehrozí. Špičkoví pětibojaři mají věkový průměr 27 let, znám i starší. To já mám ještě spoustu času."

Autor:

Nejčtenější

Hurá do Ameriky! Spilkovou čeká stěhování, možná zakotví na Floridě

Golfistka Klára Spilková na tiskové konferenci v Praze.

VIDEO Splnila si sen, vydřela místo mezi golfovou elitou. Klára Spilková bude hrát na LPGA Tour a s...

Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Najdete na iDNES.cz