Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sedm zlatých medailí je utopie, míní Thorpe

6 2004
Sydney - Australský plavec Ian Thorpe varoval svého amerického soupeře Michaela Phelpse, že na olympiádě v Aténách nebude mít tu nejmenší šanci zaútočit na rekordních sedm zlatých medailí Marka Spitze. Sám Thorpe se podobného plánu už vzdal.

"Měl by se soustředit jen na to, aby předvedl co nejlepší vlastní výkony, a ne se snažit vyrovnat výkonům někoho jiného," prohlásil jednadvacetiletý Thorpe na adresu o dva roky mladšího
soupeře.

Phelps se stále ještě nerozhodl, ke kolika závodům v Aténách nastoupí. O nominaci ale bude tento týden na domácí kvalifikaci usilovat v jedenácti individuálních startech.

Fanoušci a sponzoři mladíka tlačí, aby zaútočil na Spitzův rekord z olympijských her 1972 v Mnichově. Thorpe ho ale varuje, že riskuje velké zklamání, pokud bude chtít příliš.

"Myslím, že si v kvalifikaci povede výborně a mám tušení, že na olympijských hrách bude ještě lepší," věří Thorpe v kvality soupeře. "Řekl bych, že se z něho v Aténách stane velice úspěšný sportovec," předpověděl.

"Pokud ale bude úspěch podmiňovat ziskem sedmi zlatých medailí, mohl by být zklamaný a to by si nezasloužil," dodal.

Také od Thorpa mnozí očekávali útok na Spitzův rekord, zvlášť poté, co jako sedmnáctiletý mladík vyhrál v Sydney tři zlaté medaile.

Na mistrovství světa 2001 ve Fukuoce získal šest titulů a svůj výkon zopakoval o rok později i na Hrách britského Společenství v Manchesteru.

Po loňském světovém šampionátu v Barceloně, kde získal tři zlaté, se ale rozhodl omezit svůj start v Aténách jen na šest závodů.

Autoři: ,


Další z rubriky

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...Najdete na iDNES.cz