Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šéf ČOV? Buď Jirásek nebo Železný

7 2004
Praha - Jedenáctého ledna to bude souboj dvou mužů - zkušeného diplomata a úspěšného atleta. O boji o post předsedy Českého olympijského výboru se utkají současný šéf Milan Jirásek a trojnásobný olympijský vítěz v hodu oštěpem Jan Železný. Žádný jiný kandidát se do termínu uzávěrky nepřihlásil.

Znovu kandidovat budou i tři dosavadní místopředsedové a jeden z nich, dlouholetý hokejový funkcionář Josef Dovalil, nemá v boji o křeslo místopředsedy pro olympismus žádného konkurenta.

František Dvořák se o místo místopředsedy pro sport utká s bývalým šéfem armádního sportu Tomášem Hluštíkem. O funkci místopředsedy pro ekonomiku jsou dokonce tři uchazeči - Karel Bauer, který ji zastává dosud, bývalý basketbalista Jiří Zedníček a Ivan Ivančo, jehož navrhl sportovní spolek Orel.

Na devatenáct míst ve výkonném výboru je celkem čtyřicet kandidátů. O návrat se chce pokusit například člen výkonného výboru Evropské volejbalové konfederace Jan Hronek. Mezi novými jmény jsou i nedávno zvolený předseda hokejového svazu Vratislav Kulhánek nebo předseda fotbalové disciplinárky Alexander Károlyi. 

Kvůli jeho nominaci vznikla ve výkonném výboru ČMFS roztržka, neboť část vedení prosazovala bývalého náměstka ministra školství Ladislava Malého. I on se nakonec o místo v ČOV bude ucházet. Navrhl ho totiž svaz juda, jehož prostřednictvím se kdysi do výkonného výboru dostal i místopředseda ČMFS Jaroslav Vacek, jeden z těch, kteří Malého prosazovali, ale byli přehlasováni.

Autoři: ,


Nejčtenější

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.

Najdete na iDNES.czmobilní verze