Šéf ČOV se bude volit ze dvou kandidátů

10 2005
Praha - "Nevidím důvod, proč bych odstupoval," řekl současný předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek. Jeho protikandidát ve volbách šéfa ČOV, Jan Železný jej vyzval k odstoupení, pokud se najde vhodnější kandidát. Ke změně však nedošlo, v úterý před volitele předstoupí duo Jirásek - Železný.

"Neměl jsem čas se tím nějak podrobně zabývat," přiznal Milan Jirásek v pondělí odpoledne, krátce po skončení ordinačních hodin ve Ústřední vojenské nemocnici v Praze-Střešovicích, kde působí jako primář ortopedie. "Ale připadá mi to jako účelové," dodal.

Těsně před šestnáctou hodinou, kdy začínalo zasedání výkonného výboru Českého olympijského výboru, svůj komentář rozšířil: "Karel Pilný řekl, že by kandidoval v případě, když jej o to oba požádáme. Ale já ho rozhodně žádat nebudu."

Volby vedení ČOV sledujte on-line ZDE

Železného návrh v televizní debatě jej překvapil. "Ještě se nic neřešilo a už vyšlo na veřejnost jméno Karla Pilného. Je podivný, jak rychle se to událo," netajil současný šéf Českého olympijského výboru. "Možná to bylo celé vytvořeno účelově, abych byl odstraněn z cesty."

Bez Pilného

"Nic se nezměnilo, jsou dva kandidáti na předsedu a domluvili se, že neodstupují," řekl Karel Pilný. Právě šéf Českého atletického svazu mohl být podle spekulací třetím, přijatelným kandidátem pro všechny.
""Nejsem třetím, byl bych býval ochoten kandidovat pouze v případě, že by žádný jiný kandidát nebyl," zdůraznil.
Řeči o účelovosti jeho návrhu do funkce popřel. "To je ryzí spekulace," tvrdil.

Když se zamyslel nad svým působením v nejvyšší roli v českém olympijském hnutí, udělal závěr: "Nevidím důvod, proč bych odstupoval." To samé zopakoval Janu Železnému na přímou otázku v průběhu zasedání výkonného výboru ČOV. 

"Odě me to bylo spontánní," komentoval Železný svoji nedělní výzvu k odstoupení současných obou kandidátů. "Vyjádřil jsem svůj názor na věci, co se odehráli," dodal. 

Navzdory událostem z posledních dnů však před volební plénum předstoupí dva původní kandidáti. "Jen bych chtěl dodat, že český olympijský výbor je jednotný a chce jít dál," zdůraznil Jan Železný. Ač znechucen mediální kampaní, neustále propírající jeho vztah s marketingovou agenturou Česká sportovní, bude kandidovat na nejvyšší post v ČOV. "Já mám olympijské myšlenky v srdci. Odejdou se mnou, až umřu," dodal.

Milan Jirásek na zasedání výkonného výboru Českého olympijského výboru.

Předseda Českého atletické svazu Karel Pilný vysvětluje, proč nechce kandidovat na předsedu Českého olympijského výboru.

Jan Železný na zasedání výkonného výboru Českého olympijského výboru.

Autor:

Nejčtenější

USA se rozhodly vyslat do boje o zimní hry v roce 2030 Salt Lake City

Olympijské kruhy v jihokorejském Kangnungu.

Salt Lake City by se mělo ucházet o pořádání zimních olympijských her v roce 2030. Olympijský výbor...

Další z rubriky

Výzva pro Ledeckou? Elitní snowboardisté cílí na letní hry

Shaun White na skateboardu na X-Games v roce 2011.

Mezi snowboardisty jako by se začal šířit pozitivní virus ambicí: vyhrávat v jejich vlastním rajonu...

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Severní a Jižní Korea se budou společně ucházet o pořádání OH 2032

Ministři sportu Jižní (vpravo) a Severní Koreje se dohodli na společné...

Jižní Korea a KLDR chtějí podat společnou kandidaturu na pořádání olympijské her v roce 2032....

Najdete na iDNES.cz