Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šéf olympijského výboru apeloval na Řeky

13 2004
Atény - Šéf Mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge vyzval na schůzce s novou řeckou vládou organizátory aténské olympiády, aby uspíšili práce na přípravách. Dokonce dal řecké vládě dvoutýdenní lhůtu, aby učinila rozhodnutí, jak dál postupovat na zpožděných projektech.

"Naši experti nám potvrdili, že v případě mobilizace veškeré energie je ještě čas na zdárné dokončení příprav," řekl Rogge po dnešním setkání s ministerským předsedou Kostasem Karamanlisem.

Ten jej ujistil, že Atény budou na vrcholnou akci roku připraveny včas, nicméně Rogge reagoval tím, že přece jen nastal čas učinit zásadní kroky.

"Víme, že problémy tu jsou. Některé projekty už jsou dokonce se svým časovým rozvrhem na samé hraně," připustil Karamanlisův mluvčí.

Olympiáda se uskuteční od 13. do 29. srpna a hlavním problémem zůstává stav některých stavebních projektů. Třeba na části maratonské trati se ještě vůbec nezačalo pracovat, Rogge navíc zpochybnil, že by mohla být včas dokončena střecha z oceli a skla, která má zastínit hlavní olympijský stadion.

"Ano, o ni máme velké obavy," připustil Belgičan, který se před časem vyjádřil ve smyslu, zda je dílo španělského architekta Santiaga Calatravy vůbec nutné.

Rogge předal Karamanlisovi celý seznam hlavních nedostatků. Jsou na něm třeba i střecha plaveckého stadionu či nové tramvajové a železniční tratě, jež mají usnadnit provoz v hlavním městě během olympiády, kterou navštíví milion diváků.

"Proto ten dvoutýdenní prostor na prostudování našich připomínek a na závazná rozhodnutí, jak dál postupovat," řekl Rogge.

Autoři: ,


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze