Serena Williamsová v Aténách hrát nebude

11 2004
Praha - Na webové stránce Sereny Williamsové svítí: Další turnaj - olympijské hry v Aténách. Její sestra Venus se chlubí: Chtěla bych získat svoji třetí i čtvrtou olympijskou medaili. Ani jedna z těchto informací však od středečního dopoledne neplatí. Serena Williamsová se z olympijského turnaje odhlásila.

"Strašně se těším na dvouhru," říkala mladší z amerických sester na dubnovém turnaji v Miami. "Stoprocentně plánuji do Atén jet," odvracela spekulace, že pod pěti kruhy nebude startovat kvůli obavám z teroristických útoků.

Ještě koncem minulého týdne kapitánka amerického tenisového týmu Zina Garrisonová radostně hlásila novinářům: "Serena i Venus se cítí dobře a těší se do Atén." Jenže dva dny před začátkem her je všechno jinak.

Bývalá světová jednička Serena Williamsová sice organizátorům zatím žádný důvod své neúčasti neudala, ale není zapotřebí po něm dlouho pátrat. V posledním období se totiž šestinásobná grandslamová vítězka znovu potýkala se zraněním levého kolena. Loni podstoupila jeho operaci a osm měsíců nehrála. "Ale nechci zmeškat olympiádu ani US Open," říkala po svém návratu dvaadvacetiletá tenistka.

Bývalá světová jednička, které patří v současném žebříčku jedenáctá pozice, odřekla start v Aténách den před losováním turnaje. V pavouku ji nahradí Samantha Stosurová z Austrálie.

"Ještě jednou navštívila lékaře a ten jí start nedoporučil. Řekl jí, že kdyby hrála v Aténách, riskovala by dlouhodobé následky," řekl mluvčí americké tenisové asociace Randy Walker.

V Sydney 2000 získala Serena Williamsová deblové zlato po boku své sestry Venus, ale do amerického týmu pro dvouhru nevešla. Atény měly být její olympijskou premiérou ve dvouhře.

V řecké metropoli bude hrát pouze starší z dvojice amerických sester Venus, která jako druhá žena historie vyhrála v Sydney 2000 dvouhru i čtyřhru. Ale v posledních týdnech ji trápilo zraněné zápěstí...

Serena Williamsová

Autoři:


Nejčtenější

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...Další z rubriky

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Máte doma nebezpečné hračky?
Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled a újmy se projeví klidně až za dlouho. Přitom jsme jen chtěli udělat svým dětem radost.Najdete na iDNES.cz