Sestry se v Aténách nedočkala

11 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Sportovní gymnastka Jana Komrsková patří v české olympijské misi ke "starousedlíkům". Do Atén dorazila již 3. srpna a má tak za sebou už celou řadu tréninků. "Nemám si na co stěžovat. Gymnastickou halu tu postavili super, nářadí je výborné, doprava funguje. Prostě žádný problém," říká pohledná jednadvacetiletá sportovkyně.

V aténské hale tráví denně úctyhodných pět hodin... "První trénink je dvouhodinový, druhý tříhodinový. Máme přesně rozepsáno kdo a kdy má cvičit a na jakém nářadí," popisuje pořádnou porci přípravy.

"V poslední době mě trošku trápila bradla, ale už se to docela vylepšilo, naopak úplně v pohodě tady byla od začátku kladina," říká závodnice Sokola Zlín. Její nejsilnější disciplínou však i nadále zůstává přeskok. "Jako vždy," usmívá se.

Zatímco doma závodí obvykle před skromnou diváckou kulisou, na šampionátech a hlavně olympijských hrách patří sportovní gymnastika k největším magnetům. "Pokud budu nějakým způsobem vystresovaná, rozhodně to nebude kvůli lidem. Záleží na typu člověka, ale já mám plná hlediště ráda a pomáhá mi to."

Olympijskou atmosféru zažila už před čtyřmi roky v Sydney, srovnávání se ale brání. "To zatím nejde. V Aténách hry ještě nezačaly, vesnice se zaplňuje jen postupně. Do Sydney jsme dorazili všichni čtrnáct dnů předem a olympijská atmosféra tam panovala od úplného začátku."

Volného času moc nemá, občas stihne zkouknout internet a poslat maily známým. "Trénink, jídlo, spánek," přibližuje náplň svého aténského dne.

Do olympijského závodu vstoupí v neděli. Ráda by pronikla do finále víceboje, což se jí povedlo i v Sydney . "A tady to bude ještě těžší," upozorňuje. "Jednak vzrostla konkurence, ale především postoupí jen čtyřiadvacet závodnic, zatímco v Sydney jich bylo šestatřicet. Celkový počet startujících, tedy devadesát osm, přitom zůstal."

Jasnou favoritku na titul ve víceboji nevidí. "Je tam zhruba deset holek, které se o to můžou poprat. Řeknu jedno jméno a ona pak klidně skončí třeba až osmá. Kdepak, netroufnu si tipovat," tvrdí rezolutně. Že by se objevila nějaká nová hvězdička nepředpokládá. "Na trénincích se potkávám se všemi závodnicemi a nikoho takového tam nevidím."

V olympijské vesnici bydlí na pokoji s maminkou a trenérkou v jedné osobě Zdenkou Komrskovou. Nechybělo mnoho a do Atén se mohla podívat i její sestra, atletka Lucie. Hned čtyři české dálkařky byly na dohled limitu, ten ostrý nakonec nepřekonala žádná z nich. S  B-limitem do Atén nakonec odcestuje Denisa Ščerbová, Lucii Komrskové chybělo 13 centimetrů...

"Škoda, bylo by to super. Ségra se ještě minulý týden pokoušela o limit, ale nevyšlo to. Já už v té době byla v Aténách a ani jsme spolu nemluvili. Takže netuším, jak moc je zklamaná."Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...Další z rubriky

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...Najdete na iDNES.cz