Sestry se v Aténách nedočkala

11 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Sportovní gymnastka Jana Komrsková patří v české olympijské misi ke "starousedlíkům". Do Atén dorazila již 3. srpna a má tak za sebou už celou řadu tréninků. "Nemám si na co stěžovat. Gymnastickou halu tu postavili super, nářadí je výborné, doprava funguje. Prostě žádný problém," říká pohledná jednadvacetiletá sportovkyně.

V aténské hale tráví denně úctyhodných pět hodin... "První trénink je dvouhodinový, druhý tříhodinový. Máme přesně rozepsáno kdo a kdy má cvičit a na jakém nářadí," popisuje pořádnou porci přípravy.

"V poslední době mě trošku trápila bradla, ale už se to docela vylepšilo, naopak úplně v pohodě tady byla od začátku kladina," říká závodnice Sokola Zlín. Její nejsilnější disciplínou však i nadále zůstává přeskok. "Jako vždy," usmívá se.

Zatímco doma závodí obvykle před skromnou diváckou kulisou, na šampionátech a hlavně olympijských hrách patří sportovní gymnastika k největším magnetům. "Pokud budu nějakým způsobem vystresovaná, rozhodně to nebude kvůli lidem. Záleží na typu člověka, ale já mám plná hlediště ráda a pomáhá mi to."

Olympijskou atmosféru zažila už před čtyřmi roky v Sydney, srovnávání se ale brání. "To zatím nejde. V Aténách hry ještě nezačaly, vesnice se zaplňuje jen postupně. Do Sydney jsme dorazili všichni čtrnáct dnů předem a olympijská atmosféra tam panovala od úplného začátku."

Volného času moc nemá, občas stihne zkouknout internet a poslat maily známým. "Trénink, jídlo, spánek," přibližuje náplň svého aténského dne.

Do olympijského závodu vstoupí v neděli. Ráda by pronikla do finále víceboje, což se jí povedlo i v Sydney . "A tady to bude ještě těžší," upozorňuje. "Jednak vzrostla konkurence, ale především postoupí jen čtyřiadvacet závodnic, zatímco v Sydney jich bylo šestatřicet. Celkový počet startujících, tedy devadesát osm, přitom zůstal."

Jasnou favoritku na titul ve víceboji nevidí. "Je tam zhruba deset holek, které se o to můžou poprat. Řeknu jedno jméno a ona pak klidně skončí třeba až osmá. Kdepak, netroufnu si tipovat," tvrdí rezolutně. Že by se objevila nějaká nová hvězdička nepředpokládá. "Na trénincích se potkávám se všemi závodnicemi a nikoho takového tam nevidím."

V olympijské vesnici bydlí na pokoji s maminkou a trenérkou v jedné osobě Zdenkou Komrskovou. Nechybělo mnoho a do Atén se mohla podívat i její sestra, atletka Lucie. Hned čtyři české dálkařky byly na dohled limitu, ten ostrý nakonec nepřekonala žádná z nich. S  B-limitem do Atén nakonec odcestuje Denisa Ščerbová, Lucii Komrskové chybělo 13 centimetrů...

"Škoda, bylo by to super. Ségra se ještě minulý týden pokoušela o limit, ale nevyšlo to. Já už v té době byla v Aténách a ani jsme spolu nemluvili. Takže netuším, jak moc je zklamaná."

Nejčtenější

USA se rozhodly vyslat do boje o zimní hry v roce 2030 Salt Lake City

Olympijské kruhy v jihokorejském Kangnungu.

Salt Lake City by se mělo ucházet o pořádání zimních olympijských her v roce 2030. Olympijský výbor...

Další z rubriky

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Najdete na iDNES.cz