Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Počká se. Severokorejci ještě mají naději na účast v Pchjongčchangu

Krasobruslařská sportovní dvojice Rjom Te-ok a Kim Ču-sik | foto: Profimedia.cz

8 2018
Mezinárodní olympijský výbor prodloužil sportovcům KLDR lhůtu pro podání přihlášky k účasti na olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu. Představitelé MOV neoznámili, jak dlouho hodlají na případné přihlášky severokorejských sportovců čekat, plánují nicméně pokračovat v jednáních se zástupci obou států na Korejském poloostrově.

Mezinárodní olympijský výbor se netají tím, že by rád na únorových hrách zástupce KLDR měl. Kvalifikační kritéria na ZOH splnila pouze krasobruslařská sportovní dvojice Rjom Te-ok a Kim Ču-sik, kterou však národní olympijský výbor v původním termínu na hry nepřihlásil.

Vybraní severokorejští sportovci mohou ještě získat právo startu v Pchjongčchangu díky divokým kartám přímo od MOV.

„Budeme flexibilní, jak jen to půjde. Už dlouho vedeme diskuze s oběma stranami a budeme v tom pokračovat. Nechali jsme dveře otevřené tím, že jsme prodloužili lhůtu pro podání přihlášek a nabízíme severokorejským sportovcům pomoc v kvalifikačním procesu,“ uvedl mluvčí Mezinárodního olympijského výboru.

O případné účasti sportovců KLDR se bude tento týden diskutovat i na diplomatické úrovni. První jednání mezi Korejemi od prosince 2015 se má uskutečnit v úterý v Pchanmundžomu na linii rozdělující oba státy a start zástupců Severní Koreje v Pchjongčchangu má být jeho hlavním tématem.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze