Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Siesta se proměnila ve vřící kotel

1 2000
M ě l n í k - Nebývalý ruch panoval dnes časně ráno v mělnickém fitness centru Siesta. Jak by ne, jeden z jeho stálých uživatelů, boxer Rudolf Kraj, se probojoval až do finále olympijského turnaje ve váze do 81 kg, a tak si jeho přátelé a známí přivstali, pokud šli vůbec spát, a bitvu o zlato s Rusem Lebzjakem sledovali v televizi společně. Atmosféra byla řádně bouřlivá, rozhodně se příliš nehodila k poetickému názvu zmíněného sportovního zařízení.

Mezi přítomnými nechyběl ani Krajův trenér Václav Pojkar. "Za úspěch považuju už to, že se Ruda do Sydney vůbec probojoval. Náš klub má pouhých deset členů a ve srovnání se zázemím, jaké má třeba Lukáš Konečný v Ústí, pracujeme v amatérských podmínkách," tvrdil kouč úspěšného reprezentanta před začátkem finálového souboje. Během her s Rudolfem po telefonu denně konzultoval taktiku. "Musel jsem ho trochu brzdit v optimismu, on totiž od začátku tvrdil, že si jede do Austrálie pro zlato," usmíval se Václav Pojkar.

Jednoznačným favoritem finálového duelu byl podle mělnického kouče Rus Lebzjak. "Ruda má šanci jedině tehdy, když se bude držet zpět a trpělivě sbírat body. Lebzjak je vyložený bijec, otevřený boj s ním by byl hotovou sebevraždou." Ani vysoká porážka jeho svěřence nezmírnila trenérovu radost. "Je fakt, že jsem se v 1. kole bál, že zápas skončí předčasně. Ruda to ale zvládl,"  pochvaloval si Václav Pojkar, který spolu s ostatním nočním osazenstvem mělnického fitness centra uspořádal "Rudymu" přes finálovou porážku velké ovace.

Mělničtí se pečlivě připravují na Krajův návrat ze Sydney. Cestu z letiště do města na soutoku Vltavy a Labe absolvuje v luxusní limuzíně, na náměstí ho kromě davu lidí přivítá koncertující orchestr. Dvojnásobnou radost z úspěchu českého boxera budou mít mělnické děti, ty totiž v den jeho návratu domů dostanou mimořádné školní volno. 

Autor:


Další z rubriky

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz