Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šílené pondělí straší Sydney

28 2000
S y d n e y - Šílené pondělí straší pořadatele olympijských her v Sydney. Ti se obávají dne po skončení olympiády, kdy většina sportovců i návštěvníků her zamíří zpět do svých domovů. V pondělí 1. října se očekává na sydneyském letišti obrovský nápor a není vyloučeno, že dojde ke kolapsu.

Dav čítající rekordní množství 28.000 cestujících se bude chtít přes brány mezinárodního letiště v Sydney rozletět do celého světa, opačným směrem, tedy do Sydney, pak zamíří dalších 16.000 pasažérů. Vnitrostátní linky pak budou muset odbavit 80 000 cestujících.

"Čekáme šílené pondělí," nechal se slyšet mluvčí letiště v Sydney Peter Gibbs místnímu tisku. "Už jsme tu měli několik náročných dní, ale toto  bude naprostý vrchol. Všichni ti lidé chtějí odletět ve stejnou dobu," hodnotí s obavami nastávající situaci.

Velký díl mají na kalamitě samotní atleti a jejich doprovod. Ti totiž ve velké míře využili možnosti zůstat po skončení jejich soutěží v dějišti her a sledovat další boje. Místo aby tak postupně ze Sydney odjížděli po skončení jejich vystoupení, drtivá většina z nich se s Austrálií rozloučí až po slavnostním ukončení her.
  

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze