Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Sjezd do kombinace vyhrál Miller

14 2006
Sestriere - Čeští lyžaři Ondřej Bank a Martin Vráblík vstoupili do olympijského závodu v kombinaci slibně. Po po sjezdu se dělí o 16. místo. Za vedoucím Američanem Bodem Millerem zaostávají před večerním slalomem, který se jede na dvě kola, o 2,14 vteřiny. "Vyšlo mi to tady nejlíp za poslední čtyři dny," řekl spokojený Vráblík.

Slalom je pro oba české reprezentanty silnější disciplínou. Bank tak může zaútočit na šesté místo z mistrovství světa z roku 2001, což je zatím nejlepší český výsledek v historii velkých podniků.

Kryštof Krýzl, třetí Čech, jenž sjezd dokončil, ztrácí na 33. příčce 3,11 vteřiny.

Hrůzostrašně vypadajícím pádem skončil kombinační sjezd pro Filipa Trejbala, který se na trať vydal jako druhý v pořadí po Vráblíkovi. Juniorský mistr světa ve slalomu v závěru trati vyletěl do vzduchu a vrazil do ochranných sítí, které ho po několika kotrmelcích odhodily na záda zpět na sjezdovku.

Jednadvacetiletý Trejbal ztratil při pádu lyže i hůlky, v sítích navíc přišel i o helmu. Podle šéflékaře české výpravy ale vyvázl bez vážných zranění.

Miller, jenž je i výborným slalomářem, porazil o 32 setin sekundy Didiera Defaga ze Švýcarska, třetí je o 86 setin pomalejší Ital Peter Fill.

Mírným zklamáním skončil sjezd pro jednoho z favoritů Benjamina Raicha. Rakouský slalomový specialista, jenž v sezoně Světového poháru vyhrál tři ze čtyř kombinačních závodů, zaostal za Millerem na 13. místě o 2,06 vteřiny a jeho šance na zlato tak o něco poklesly.

První kolo slalomu odstartuje v 17:00.

Bank, jenž v nedělním sjezdu speciál upadl, si pochvaloval, že mu tentokrát jízda vyšla. Úplně spokojen ale nebyl. "Lyže mi nejely až tak podle představ. Se Špornem jsem schopnej jezdit stejně, teď byl ale o desetinky rychlejší," řekl s poukazem na sedmé místo slovinského lyžaře.

Překvapením byl čas Vráblíka, který na trať vyrazil jako první. "Vyšlo mi to tady nejlíp za poslední čtyři dny, ideálnějijsem to zajet nemohl," řekl s tím, že umístění kolem patnáctky rozhodně nečekal. "Myslel jsem, že to budu stahovat ve slalomu. Teď se to bude stahovat líp," dodal a netajil se vysokými ambicemi. "Chtěl bych do desítky," řekl.

Výsledky - kombinace, po sjezdu:
1. Miller (USA) 1:38,36 min., 2. Defago (Švýc.) -0,32, 3. Fill (It.) -0,86, 4. Svindal (Nor.) -0,90, 5. Walchhofer (Rak.) -1,16, 6. Kjus (Nor.) -1,27, ... 16. Bank a Vráblík oba -2,14, 33. K. Krýzl (všichni ČR) -3,11, Trejbal (ČR) nedokončil.

Michael Walchhofer

Americký sjezdař Bode Miller

Americký sjezdař Bode Miller

Autoři: ,


Avokádové quacamole
Avokádové quacamole

Rychlovka, kterou zvládne a miluje každý.

Najdete na iDNES.czmobilní verze