Potíže s větrem neskončily, olympijský sjezd mužů se pojede ve čtvrtek

Svahy v jihokorejském Čongsonu. V neděli se na nich sjezdaři neutkají, královská disciplína alpského lyžování byla kvůli nepřízni počasí odložena. | foto: Reuters

11 2018
Sjezd mužů se v neděli na olympijské trati v Čongsonu nepojede. Pořadatelé ho zrušili kvůli silnému větru, jehož rychlost přesáhla 70 km/h a mohla by ohrozit regulérnost závodu i bezpečnost sjezdařů. Náhradní termín organizátoři stanovili na čtvrtek 3:00 SEČ.

V nově upraveném programu, který oznámil šéf závodů Mezinárodní lyžařské federace FIS Markus Waldner, se tak superobří slalom, který byl původně vypsaný na čtvrtek, přesunul na pátek. Úterní kombinační závod by se měl uskutečnit podle plánu, pondělní trénink sjezdu pro kombinaci ale byl vzhledem předpovědi počasí zrušen.

Fotogalerie

„Tohle bylo v zájmu sportu, to je mimo veškerou diskusi. Bylo to jediné správné rozhodnutí. Za tak silného větru by to nebyl regulérní závod a my přece chceme mít férového olympijského vítěze,“ řekl Waldner.

Vítr v nárazech v horách dosahoval až 100 km/h. Pořadatelé proto navíc tři hodiny před plánovaným startem oznámili, že z bezpečnostních důvodů přestává jezdit lanovka, která dopravuje nahoru závodníky.

Není to první případ, kdy se královská disciplína sjezdového lyžování na hrách neuskutečnila v plánovaném termínu. V Naganu v roce 1998 závod odložilo husté sněžení, ve Vancouveru před osmi lety nepustil sjezdaře do bojů o medaile déšť, po němž byla trať příliš měkká.

Autoři: ,

Nejčtenější

Spolupráce ČOV a Škody končí. České olympioniky bude podporovat Toyota

Olympijské kruhy

Český olympijský výbor bude mít od roku 2019 nového generálního partnera. Škodu Auto, se kterou ČOV...

Další z rubriky

Zlatá kombinéza Ester Ledecké. I díky ní se stala superhrdinkou olympiády

Ester Ledecká

Ta mladá holka působí jak zjevení. Zvládá jezdit na snowboardu i na lyžích tak dobře, že patří ke...

Hrozně se těším, hlásí Ledecká. Zahájení her nesledovala ani v televizi

Ester Ledecká  v  Cortině d´Ampezzo..

Pchjongčchang (Od našeho zpravodaje) Před pěti dny dorazila do jihokorejského Pchjongčchangu, od té doby jen trénuje a relaxuje a...

Sněžná obojživelnice Ledecká. Do Soči chce s prknem i na lyžích

Ester Ledecká na svahu ve slovinské Rogle.

Snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká, představují ji. Zatímco to první je v souvislosti s...

Najdete na iDNES.cz