Sjezdařka Elena Fanchiniová přišla kvůli nádoru o čtvrtou olympiádu

Elena Fanchiniová míří za vítězstvím ve sjezdu SP v Cortině. | foto: AP

12 2018
Italská lyžařka Elena Fanchiniová musela kvůli nádorovému onemocnění předčasně ukončit sezonu a přijde o čtvrtý start na olympijských hrách. Podle tiskového prohlášení národního lyžařského svazu je tumor dvaatřicetileté sjezdařky nezhoubný.

„Každý někdy prochází těžkými chvílemi. Život před nás klade zkoušky. Není to jednoduché, když pomyslím na všechny své oběti, námahu, sezonní cíle, olympijské hry a sny,“ napsala na facebooku Fanchiniová, jež se chce příští zimu vrátit.

Vicemistryně světa ve sjezdu z roku 2005 v této sezoně závodila naposledy v polovině prosince ve Val d’Isére. Na úvod Světového poháru byla čtvrtá ve sjezdu v Lake Louise.

Během kariéry vyhrála Fanchiniová dva závody SP a dvakrát byla třetí, ve všech případech ve sjezdu.

Alpské lyžování na ZOH 2018

Soutěže ve sjezdových disciplíny na ZOH 2018 probíhají na tratích v Lyžařském středisku Čongson (sjezd, super G a superkombinace) a v Lyžařském středisku Jongpchjong (slalom, obří slalom, týmový závod). Sjezdaři soutěží celkem o 11 sad olympijských medailí.

Ester Ledecká, Martina Dubovská, Gabriela CapováOndřej Berndt, Filip Forejtek, Marcel Hirscher, Mikaela Shiffrinová, Lindsey Vonnová, Anna Veithová