Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Sjezdařka Křížová využila volno k nákupům. Utrácím za blbosti, smála se

12 2010
Whistler (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Do závodů daleko a tohle byla první pauza po třech dnech tvrdého tréninku. Sjezdařka Klára Křížová vyrazila do Whistleru na pravý olympijský nákup. "Chci mít vzpomínky, vždyť na olympiádu se už nemusím dostat," usmívala se.

Přívěšek pro kamarádku, pohledy, rukavice a další věci s olympijskou tématikou pro rodiče a známé. Ale i pro sebe." Utrácím za blbosti. Kapesné rychle ubývá," smála se dvacetiletá Křížová ve středu v den svého premiérového olympijského volna.

Po desetitisícovém Whistleru se procházela svým koučem Svatoplukem Kovářem. Občas si je některý z návštěvníků městečka vyfotil, jejich bílá souprava s nápisem Czech Team ostře kontrastovala s chmurným olympijským počasím.

"Není to nic příjemného. Tohle se mi nelíbí," rozhlížela se Křížová po zamračené obloze. Měla štěstí, že v takovém nečase nemusela na sjezdovku.

Křížová po příjezdu do Whistleru tři dny tvrdě trénovala. Hodinu a půl dopoledne na sjezdovce, po obědě v posilovně. "Ty tři dny bylo perfektní počasí. Doufám, že vydrží. Ale předpověď je nic moc," posteskla si.

Dcera bronzové medailistky ze Sarajeva Olgy Charvátové není ve Whistleru poprvé. Už jako žačka zde dvakrát závodila. "Prochozený to tu mám trochu mám, je to tu pořád stejné," konstatovala. "Ale sjezdovky jsou tu nové."

Naposledy zde byla v roce 2003, kdy byla Vancouveru a Whistleru olympiáda na kongresu v Praze přidělena. "A už tehdy jsme si s koučem říkali, že by bylo fajn se sem na olympiádu vrátit. Vyšlo to."

Teď se jí sen plní. Sjezd ji čeká 17. února, super G o tři dny později.Najdete na iDNES.czmobilní verze