Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Skateboarding na OH? Možná už v Londýně

9 2007
Londýn - Program olympijských her v Londýně v roce 2012 by mohl obohatit nový sport - skateboarding. Závodníci na "prkýnkách" by pro potřeby olympijského hnutí spadali formálně pod Mezinárodní cyklistickou unii (UCI), která se nyní bude snažit o přijetí skateboardingu do programu londýnských her.

Mezinárodní olympijský výbor má o zařazení skateboardingu zájem, neboť se snaží modernizovat program her a přitáhnout mladé lidi.

Skateboarding by tak mohl následovat svou zimní obdobu snowboarding či cyklistický bikros, v němž se bude poprvé závodit za rok v Pekingu.

"MOV chce program zatraktivnit pro mladé," potvrdila v pátek jeho mluvčí Emmanuelle Moreauová.

Prvním krokem k možnému rozšíření rodiny olympijských sportů o skateboarding musí být jeho formální zastřešení ze strany UCI, protože MOV neuznává mezinárodní skateboardingovou federaci. Moreauová uvedla, že představitelé olympijského výboru a cyklistické unie o tom už tento týden jednali.

"Uděláme maximum, abychom dostali skateboarding na hry v roce 2012," řekl listu London Evening Standard sportovní ředitel UCI Olivier Quejuiner.

Podle něj by "prkýnkáři" měli využívat velodrom v Olympijském parku. "Máme jasnou strategii, na velodromu by to mohlo být nádherné. Potřebujeme pouze zelenou od Mezinárodního olympijského výboru. Technicky, logisticky a z finančního hlediska to není žádný problém," dodal představitel cyklistické unie.

Na olympijských hrách v Londýně se bude za pět let závodit v 26 sportech. Nové sporty už sice nemají na přidání do programu šanci, může však být rozšířen počet disciplín, což by byl právě případ skateboardingu. Na X-Games, "olympiádě" extrémních sportů, soutěží skateboardisté v disciplínách vert, street a big air.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze