Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Skeletonista i sáňkař obstáli v poslední zkoušce

27 2002
Praha - Sáňkař Michal Kvíčala stejně jako skeletonista Josef Chuchla měli podmínku. Aby si pojistili účast na olympijských hrách, museli zajet v posledních podnicích před hrami výsledek, který stanovil Český olympijský výbor. Skeletonista měl bojový úkol dokončit závod v německém Altenbergu do osmého místa, dojel sedmý. Zraněnému Kvíčalovi stačilo dokončit závod, což se mu také v Německém Winterbergu podařilo. Skončil čtyřicátý druhý, startovalo o deset závodníků víc.

Závěrečný podnik sáňkařů před hrami vyhrál zcela suverénně trojnásobný olympijský vítěz Hackl, druhého Američana Tonyho Benshoofa předčil téměř o osm desetin sekundy a pro Salt Lake City si zajistil start v elitní skupině.  Sedmatřicetiletému rakouskému sáňkaři Markusu Prockovi stačilo osmé místo k potvrzení desátého celkového triumfu ve Světovém poháru.  Slovenský reprezentant Jaroslav Slávik dojel ve Winterbergu jedenáctý, v konečném pořadí SP uzavřel první desítku.

Skeletonista Chuchla obsadil v pátek i v sobotu v Altenbergu sedmé místo s více než čtyřvteřinovou ztrátou na vítězného Tomasse Dukurse z Lotyšska. Lubas skončil v pátek čtvrtý a v sobotu pátý, v obou případech byl o dvě sekundy rychlejší než český olympionik.

Autoři: ,


Nejčtenější

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.czmobilní verze