Skifař Synek se nejvíc těšil na bublinky, motorka bude asi ještě letos

Ondřej Synek se stříbrnou medailí při cestě z letiště | foto: Ivana Roháčková

20 2008
Na co se nejvíc těšil Ondřej Synek po návratu z olympijských her? Na pivo, nebo na české jídlo? Těsně vedle. Na obyčejnou minerálku. "Bublinky mi v Číně chyběly ze všeho nejvíc," řekl stříbrný skifař po návratu z Pekingu.

Stejně jako Kateřina Emmons si užívá zvýšeného zájmu médií i fanoušků. Aby ne. Stříbrná olympijská medaile se nevyhrává každý den. A Ondřej Synek si je toho vědom.

Na rozdíl od zlaté střelkyně se ale skifař do oslav životního úspěchu pustí po hlavě. "Největší akce vypukne ve čtvrtek v naší oblíbené restauraci U Buldoka. Další akci chystám v Brandýse," prohlásil Synek na ruzyňském letišti. "Bude to dlouhé," plánuje příslušník pražské Dukly.

Pětadvacetiletý skifař prohrál ve finále olympijského závodu pouze s obhájcem zlata Norem Olafem Tuftem. Až za ním ale zůstal největší favorit, Novozélanďan Drysdale.

Velké soustředění před závody mu nedovolilo podívat se na jiná sportoviště. To si rodák z Brandýsa nad Labem vychutnal až po finále.

"Ty čtyři dny jsem si užil," vyprávěl. Byl se podívat na atletice, basketbalu, ale vydal se i do města na místní speciality, jezdil rikšami. "Dal jsem si jejich pivo a chystali jsme se ke stánkům ochutnat zapečené larvy a červy. Bohužel už bylo po zavíračce a všechno už spláchli," posmutněl naoko.

České jídlo mu ale v Pekingu rozhodně nechybělo. Hned po jeho úspěchu mu v Českém domě navařili jeho oblíbené knedlíky s vajíčkem. Pochoutku mohl zapít českým pivem. Bylo tedy něco, na co se těšil po návratu domů? "Určitě. Na vodu s bublinkama, tam nebyla vůbec žádná, nebo jen sladké limonády," smál se.

A možná si velmi brzy dopřeje další radost. Toužebně očekávanou koupi silné motorky plánovanou na jaro zřejmě uskuteční ještě letos. "Možná ji budu mít už na podzim. Ale ještě je to čerstvé," nechtěl předbíhat muž, jenž až do října vesla nechce vidět.

"Vezmu přítelkyni a pojedeme teď do Třeboně do lázní." A zřejmě i k moři. "Do Řecka a možná i na Mauricius. Ten mi slíbil sponzor, pokud přivezu medaili."

A ještě jedna odměna ho čeká. Vojenskou hodnost rotmistra si pravděpodobně vylepší o jeden stupeň. "Ale není vyloučeno, že dostane podporučíka," poznamenal zástupce ředitele ASC Dukla Petr Lakomý.Nejčtenější

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...

Další z rubriky

Robert Změlík dražbou dresu Špotákové zachraňoval čest desetibojařů

Robert Změlík při návštěvě Českého olympijského domu v Pekingu

Robert Změlík, úspěšný vydražitel dresu oštěpařky Barbory Špotákové, pořídil tento suvenýr pro...

Plavec Jedlička: Takový masakr jsem nečekal

Jiří Jedlička

Tušil, že se v pekingském bazénu budou dít velké věci. Ale realita předčila jeho očekávání. Jiří...

Peking? Pro Michalíka olympiáda na efekt

Michal Michalík

Je dva dny doma, pocity ale ještě vstřebává. Nejsou ani dobré, ani špatné. Jsou smíšené. Když se...

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.Najdete na iDNES.cz