Skifaři Synek a Knapková a čtyřka bez kormidelníka jsou ve finále

Skifař Ondřej Synek na olympiádě - Český skifař Ondřej Synek vyhrál svoji semifinálovou rozjížďku na olympiádě v Pekingu. | foto: MF DNES

13 2008
Peking - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Čeští skifaři Ondřej Synek a Miroslava Knapková stejně jako čtyřka bez kormidelníka jsou na olympijských hrách v Pekingu ve finále. Synek svoji semifinálovou rozjížďku vyhrál, Knapková byla třetí, čtyřka nestačila jen na Slovince. O medaili nepojede Václav Chalupa, který společně s Jakubem Makovičkou ve dvojce bez kormidelníka skončil těsně za postupem.

Ve víkendových bojích o medaile tak jsou celkem čtyři české posádky. Jako první postoupil už v pondělí dvojskif Jitka Antošová, Gabriela Vařeková. Dále čtěte - Skvělý den českých veslařů, Antošová s Vařekovou jsou ve finále. Ve čtvrtek ještě čeká semifinále párovou čtyřku.

Skif žen

Knapková, kterou trápí zánět průdušek a dýchací potíže, se ze začátku držela v čele. Po prvních 500 metrech vedla. "Necítila jsem se tak, jak bych si představovala. Snad se to zlepší, musím si pořádně odpočinout," řekla Knapková.

Na dalším úseku se ale před ni dostala Michelle Gueretteová ze Spojených států a později i vítězka tohoto semifinále Čang Siou-jün z Číny. Dvojnásobná vicemistryně světa si ale třetí, poslední postupové místo s přehledem pohlídala.

Skif mužů

Synek se jen na prvním pětisetmetrovém úseku držel zpátky, byl třetí za britským reprezentantem Alanem Campbellem a Mahem Drysdalem z Nového Zélandu. Postupně se ale prodral dopředu a porazil i trojnásobného mistra světa a nejlepšího skifaře poslední doby Drysdala.

"S ním to byl vyrovnaný závod, ale asi mu trošku došly síly, tak zvolnil, já jsem byl v pohodě," poznamenal Synek.

Ondřej Synek

Dvojka bez kormidelníka

Čtyřicetiletý veslař Chalupa, účastník už šestých her, přišel o velké olympijské finále až v závěru. Spolu s Makovičkou se dlouho drželi na postupovém místě, ale v závěru ztratili a o sedm desetin boj o finále prohráli.

"Byl to hodně dobrý, povedený závod, ale poslední metry se nám tolik nevydařily. Moc nás to mrzí. Ale mnohem víc bychom byli zklamaní, kdybychom dojeli se ztrátou deseti vteřin, tohle je spíš smůla," prohlásil Chalupa.

Čtyřka bez kormidelníka

Rozhodl skvělý závěr! Milan Bruncvík, Jan Gruber, Michal Horváth a Karel Neffe, posádka čtyřky bez kormidelníka, jsou ve finále. O postupu ale rozhodli až na posledních 500 metrech.

Po prvních dvou úsecích byli pátí, ve třetím se posunuli na čtvrté, stále ještě nepostupové místo. V závěrečném dílu zajeli nejrychlejší čas a skončili druzí za vítěznými Slovinci.

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Robert Změlík dražbou dresu Špotákové zachraňoval čest desetibojařů

Robert Změlík při návštěvě Českého olympijského domu v Pekingu

Robert Změlík, úspěšný vydražitel dresu oštěpařky Barbory Špotákové, pořídil tento suvenýr pro...

Střelec Kostelecký je stále na roztrhání: Je to hektické, ale dá se to vydržet

Křest knihy o OH v Pekingu

Už tři týdny si střelec David Kostelecký užívá pocity olympijského vítěze. Od té doby se ale ještě...

Nedostatek her? Nebyl citron k čaji, říká basketbalistka Mokrošová

Česko - Španělsko: Martinezová (vlevo) a Mokrošová

Až se na soupisce ZVVZ USK Praha objeví jméno Markéta Bednářová, možná budou někteří fanoušci...

Najdete na iDNES.cz