Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Skifařka Knapková má před semifinále OH zdravotní problémy

Miroslava Knapková při on-line rozhovoru v redakci iDNES.cz. | foto: David VotrubaiDNES.cz

12 2008
Medailová naděje českého veslování na olympijských hrách v Pekingu skifařka Miroslava Knapková má před vrcholem sezony zdravotní problémy. Dvojnásobnou vicemistryni světa sužují dýchací potíže související se zánětem průdušek.

O veslařku, kterou ve středu čeká semifinálová jízda, se již intenzivně stará i fyzioterapeut Pavel Kolář, jenž do Číny v minulých dnech přiletěl.

Knapková naposledy s novináři hovořila v pondělí po svém čtvrtfinálovém vítězství, o svých problémech ale nic neřekla. "Myslím, že to nebude nic vážného. Uvidíme ve středu," řekl trenér české reprezentantky Tomáš Kacovský.

Přiznal však, že jeho svěřenkyně kašle a hůře se jí dýchá. Podle Koláře má problémy s bronchitidou. "Občas se zakucká i při veslování," uvedl Kacovský.

Sedmadvacetiletá skifařka pražské Slavie měla vleklé zdravotní problémy v loňské sezoně, kvůli kterým obsadila na MS v Německu až čtvrté místo. Bezpečně se však kvalifikovala na olympiádu.

V letošním roce byla dosud v pořádku. "Až tady se objevily menší problémy," připustil Kacovský. V úterý dopoledne však Knapková podle plánu normálně trénovala.

Autoři: ,


Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?
Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?

Sehnat práci s dítětem se dá, jen se na to musí správně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze