Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Měla jsem strach, teď jsem šťastná, řekla skifařka Knapková

Mirka Knapková | foto: AP

2 2012
Londýn (Od zpravodaje MF DNES) - Neohrožena královna skifu. Tak se v olympijské regatě v Londýně ukazuje Mirka Knapkova, úřadující mistryně světa. Zatím neprohrála ani jednu jízdu a v semifinále her se blýskla nejrychlejším časem ze všech šesti postupujících. Českým fanouškům tak přichystala báječnou pozvánku na sobotní finále.

Utká se v něm s Australankou Crowovou, Běloruskou Karstenovou, Dankou Erichsenovou, Číňankou Zangovou a Novozélanďankou Twiggovou.

Která soupeřka bude ve finále nejtěžší?
To vůbec nedokážu odhadnout. Ve hře je spousta faktorů. Nevím, nakolik se třeba Australanka dosud šetřila, protože tady závodí zároveň na dvojskifu. Na Číňanku jsem vůbec nejela. Těžko soudit formu Dánky i Novozélanďanky. A jak mám vědět, nakolik vážně je zranění žebra Bělorusky?
 
A jak vážně je to vaše?
Nezlobte se, o tom teď nechci mluvit.
 
Tak aspoň povězte, nakolik vás to limituje v závodění?
Viděl jste semifinále? Tak vidíte.
  
Po startu semifinále jste ovšem poněkud ztrácela.
To proto, že jsem měla strach. Ale od kilometru, když jsem se rozjela, už jsem byla v pohodě. Jsem strašně šťastná za finále.
 
Ušetřila jste nějaké síly pro medailové bitvy?
Já jezdím závody naplno. To jen když člověk vítězi, tak to vypadá tak lehce...
 
Jak strávíte volný pátek před sobotním finále?
Určitě budu fandit ve finále Ondrovi Synkovi.
 
To asi u televize, abyste neplýtvala silami, že?
Naopak, rozhodně tady na tribuně! Musím si užít tu atmosféru, z té mám husí kůži. Když ty desítky tisíc diváků spustí rachot, běhá mi mráz po zádech. To už na veslování nikdy nezažiju. Lidí sem jezdí z celého světa a kupují si na to lístky, já to mám zadarmo a u nosu. Přece nebudu někde zalezlá u televize!

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze