Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Skočil jsem po něm, říká mstitel Straka

19 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Přestože patří k nejdrobnějším hráčům v českém týmu, vzal na sebe bez váhání roli mstitele. Když finský útočník Jarkko Ruutu nevybíravě narazil na hrazení Jaromíra Jágra, okamžitě na Fina skočil. "Byla tam mela. Skočil jsem po něm. To se prostě stává," říkal po zápase.

Když se ho novináři ptali, jestli ho likvidační zákrok překvapil, odpověděl "Vůbec ne."

Cítil tedy, že šlo o záměr Čechům největší hvězdu ze hry vyřadit? "Možná maličko ano, ale to se musíte zeptat jeho," odpověděl opatrně.

A dodal: "Hlavně aby byl v pohodě, protože je to náš nejdůležitější hráč. Ten zákrok vypadal hodně  ošklivě. Nezvedal se. Vypadalo to hodně špatně," vyprávěl.

Český tým se na turnaji zatím výsledkově trápí. Představa, že by ještě týmu vypadla jeho největší hvězda, byla skličující. "Máme smůlu. Musíme ale být optimističtí. Zbývají dva zápasy. Proti Finům jsme hráli lépe než minule. Dokonce to bylo i lepší než s Německem. Jezdili jsme, bojovali," říká Straka.

Útočníkům ale zatím chybí produktivita. Sám Straka neproměnil v zápase s Finskem dvě vyložené šance, když už byl sám tváří v tvář brankáři. "Měl bych to dávat. Vím to. Možná jsem měl počkat. Ale u té jedné střely nebyl čas. Jarda Jágr mi to dal z rohu. Ale měl jsem dát gól," lituje.

Straka: Máme ještě dva zápasy. Bylo to lepší než zápas se Švýcarskem. dostáváme blbé góly a nedáváme šance. Musíme dávat góly. defenziva byla lepší. Už jsme hráli podle nějakého systému. Bylo to lepší. myslím.

Mužstvo tak musí v nedělním zápase proti Itálii bezpodmínečně vyhrát. Proti papírově slabšímu soupeři je to povinnost, nicméně na tým může dolehnout tíha zodpovědnosti. Prohra by znamenala konec na turnaji! To ale Straka vůbec neřeší. "Musíme vyhrát," vyhlásil.

Souboj mezi Martinem Strakou a Finem Jarkko Ruutuem poté, co finský hráč tvrdě narazil na mantinel Jaromíra Jágra.Najdete na iDNES.czmobilní verze