Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Crosby v octavii? Společnost Škoda je poprvé partnerem olympijských her

Olympijské kruhy v Soči (6. února 2013) | foto: AP

12 2013
Už deset let vozí nejlepší světové cyklisty na Tour de France. Teď mohou automobily Škoda svézt i hokejistu Crosbyho nebo třeba lyžaře Northuga. Poprvé v historii se totiž Škoda Auto stala dodavatelem automobilů pro organizátory olympijských her.

V Soči tak bude pro potřeby organizátorů, sportovců, funkcionářů i V.I.P. hostů k dispozici více než 500 vozů značky Škoda (Octavia, Yeti a Superb), coby partnera her. Půjde zhruba o čtvrtinu z celkového počtu automobilů, které budou mít organizátoři her k dispozici. Těmi dalšími budou vozy značek Audi a Volkswagen.

"Co se týče jednorázové sponzorské podpory nějaké akce, jedná se o náš největší kontrakt v historii. A v Rusku jde zároveň o naší třetí největší investici," říká Václav Koucký, vedoucí marketingu a strategie Škoda Auto Česká republika.

První vozy Škoda předali zástupci společnosti ruským organizátorům už v říjnu, za účasti premiéra Dmitrije Medveděva.

Pro české olympioniky navíc připraví Škoda i oficiálního maskota výpravy, plyšovou figurku Yetiho. Partnerem Českého olympijského výboru je automobilka už od roku 1992. Dnes podepsali její zástupci také prodloužení partnerství s čekým paralympijským týmem.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze