Skokan Janda odpovídal on-line

24 2006
Praha - Skokům na lyžích kraluje letos Čech. Sedmadvacetiletý Jakub Janda vyhrál pět závodů Světového poháru, s Finem Janne Ahonenem triumfovali na Turné čtyř můstků. Lídra SP čekají o víkendu závody v Zakopaném. Před odjezdem do Polska byl hostem iDNES a odpovídal na otázky čtenářů.

Letošní bilance Jakuba Jandy je unikátní - nejhorším umístěním je sedmé místo! Dvakrát se nevešel mezi elitní šestici v závodech Světového poháru (Kuusamo a Harrachov), stejnou pozici obsadil také na mistrovství světa v letech na lyžích v Kulmu.

Odpovědi Jakuba Jandy najdete ZDE

Zbytek sezony: triumf na prestižním Turné čtyř můstků, vedení v průběžném pořadí Světového poháru - zejména díky vítězstvím v pěti závodech.

Dále čtěte: Jak Janda přebíral Mercedes

Ze zbylých jedenácti stál na stupni pro nejlepších devětkrát! "JSem jen skokan, který má víc štěstí," nezveličuje své vítězné tažení olympijskou sezonou sedmadvacetiletý svěřenec trenéra Vasji Bajce.

Loni po příchodu slovinského odborníka na místo trenéra reprezentace pookřál - ze skokana-talentu se přetransformoval do role absolutního vládce. Začal před rokem na mistrovství světa v Oberstdorfu, kde získal stříbrnou a bronzovou medaili, pokračoval v letní Grand Prix, kterou jasně vyhrál a mimořádnou nit úspěchů tahá i na zasněžených můstcích.

V nominaci 82 českých sportovců pro zimní olympijské hry v Turíně patří jednoznačně k největším českým nadějím na zisk medaile. "O olympiádě se však bavit nechci. Ještě je brzo," zůstává Janda pověstný svým odporem k jakýmkoli prognózám.

 

Jakub Janda.

Autoři:

Nejčtenější

Součástí nástupového oblečení olympioniků v Tokiu bude modrotisk

Součástí nástupového oblečení českých sportovců na letních olympijských hrách v...

Součástí nástupového oblečení českých sportovců na letních olympijských hrách v Tokiu 2020 bude i...

Další z rubriky

Švédové při oslavách porušili olympijská pravidla


Stockholm Švédští hokejisté při oslavách zlatých medailí porušili olympijská pravidla. Při triumfálním...

Jak si stříbrného lyžaře fotila Eva Pilarová

Lukáš Bauer

Praha Tak brzo nevstával Lukáš Bauer ani před olympijskými závody. Už před pátou ráno mu drnčel doma na...

Prezident Novotné negratuloval. Zatím


Benátky nad Jizerou Je noc ze soboty na neděli, zimní svátek sportovců v Turíně končí. Na dívčím pokoji v olympijské...

Najdete na iDNES.cz