Skokan Janda odpovídal on-line

24 2006
Praha - Skokům na lyžích kraluje letos Čech. Sedmadvacetiletý Jakub Janda vyhrál pět závodů Světového poháru, s Finem Janne Ahonenem triumfovali na Turné čtyř můstků. Lídra SP čekají o víkendu závody v Zakopaném. Před odjezdem do Polska byl hostem iDNES a odpovídal na otázky čtenářů.

Letošní bilance Jakuba Jandy je unikátní - nejhorším umístěním je sedmé místo! Dvakrát se nevešel mezi elitní šestici v závodech Světového poháru (Kuusamo a Harrachov), stejnou pozici obsadil také na mistrovství světa v letech na lyžích v Kulmu.

Odpovědi Jakuba Jandy najdete ZDE

Zbytek sezony: triumf na prestižním Turné čtyř můstků, vedení v průběžném pořadí Světového poháru - zejména díky vítězstvím v pěti závodech.

Dále čtěte: Jak Janda přebíral Mercedes

Ze zbylých jedenácti stál na stupni pro nejlepších devětkrát! "JSem jen skokan, který má víc štěstí," nezveličuje své vítězné tažení olympijskou sezonou sedmadvacetiletý svěřenec trenéra Vasji Bajce.

Loni po příchodu slovinského odborníka na místo trenéra reprezentace pookřál - ze skokana-talentu se přetransformoval do role absolutního vládce. Začal před rokem na mistrovství světa v Oberstdorfu, kde získal stříbrnou a bronzovou medaili, pokračoval v letní Grand Prix, kterou jasně vyhrál a mimořádnou nit úspěchů tahá i na zasněžených můstcích.

V nominaci 82 českých sportovců pro zimní olympijské hry v Turíně patří jednoznačně k největším českým nadějím na zisk medaile. "O olympiádě se však bavit nechci. Ještě je brzo," zůstává Janda pověstný svým odporem k jakýmkoli prognózám.

 

Jakub Janda.

Autoři:


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Čechy bral hokej, hry nezajímaly Američany


New York Americká televizní společnost NBC zaplatila za vysílání zimních olympijských her 16,5 miliardy...

Nejhorší známku od čtenářů dostal Lang


Praha Nejhorší český olympionik? Podle čtenářů iDNES to nebyla žádná z biatlonistek, ani nikdo ze...

Na 80 procent skončím, oznámil Frühauf

Kateřina Neumannová, Stanislav Frühauf

Zadov Ukončí běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová spolupráci se svým celoživotním koučem? Stanislav...Najdete na iDNES.cz