Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Skokan na lyžích se těší na akrobaty

2 2002
Praha - Tmavě fialový přeliv na hlavě zvolil skokan na lyžích Michal Doležal pro olympijské hry v americkém Salt Lake City, kam v sobotu z Prahy odletěl. Barvu zvolil sportovec spontánně. "Dělám to pořád," vysvětlil třiadvacetiletý Doležal v odbavovací hale ruzyňského letiště. Skokan Dukly Liberec si v obchodě vybral fialovou barvu a na vlasy mu ji nanesla maminka. "Neprotestuje. Nic jiného jí nezbývá, protože jinak bych se obarvil sám, a to mi to raději udělá pořádně."

Do tašek si Doležal k nové skokanské kombinéze a botám přibalil i videokazety převážně s českými filmy. "Na samotě u lesa a Postřižiny," vyjmenoval Doležal dva oblíbené snímky.

Volný čas si bude v olympijské vesnici zpestřovat surfováním na internetu. "Jsem do toho blázen. Když usednu k počítači, tak mě to pohltí a za pět hodin vyflusne," popsal skokan.

"Nejdříve zhlédnu zajímavosti na skokanských stránkách, jestli tam nejsou nějaké novinky, a jinak hledám všechno možné," doplnil Doležal.

Na olympijských hrách by se chtěl ve volném čase podívat na akrobatické skokany. Výkony Aleše Valenty a ostatních ve vzduchu nad můstkem skokana upoutaly. "Chtěl bych je vidět na živo," řekl Doležal.

Autor:


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze