Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Skokani budou ladit formu v Liberci

21 2002
Praha - Upravené ještědské můstky po Světovém poháru v severské kombinaci v Liberci využijí čeští skokani na lyžích k závěrečné přípravě na olympijské hry v Salt Lake City. Trenér David Jiroutek bude mít k dispozici trojici olympioniků Jakuba Jandu, Michala Doležala a Jana Matura. Čtvrtý v řadě Jan Mazoch tento týden absolvuje juniorský šampionát v Schonachu.

Na dva závody jednotlivců a jednu soutěž družstev Světového poháru do Japonska s trenérem Jiřím Hájkem odletělo kvarteto Jakub Hlava, Jaroslav Sakala, Jakub Jiroutek a Jiří Parma.

Olympioniky čeká v Liberci po dni volna nejprve příprava na suchu. "Janda i Matura potřebují kondiční a silovou přípravu," uvedl trenér Jiroutek. K regeneraci využijí centra Babylon. Skokanskou část ohrožuje oteplení, protože v Liberci prší a na doskoku měkne sníh. "Zatím to nevadí, ale snad sníh nesleze úplně," doufal Jiroutek.

Skákat by se mělo na malém i velkém můstku do neděle. S reprezentací trénuje také Jakub Sucháček. Po týdnu dostanou reprezentanti volno, aby se znovu sešli ve středu 31. ledna. "V plánu jsou další dva dny tréninku," dodal Jiroutek.

V sobotu 2. února skokani odletí do Ameriky. Hned první den olympiády mají na pořadu kvalifikaci na můstku K-90.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze