Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Aspoň trocha útěchy. Na tu bídu to nebylo špatné, řekl skokan Koudelka

Český skokan na lyžích Roman Koudelka během kvalifikace na středním můstku v Pchjongčchangu. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

8 2018
Pchjongčchang (Od našeho zpravodaje) - Na olympijském můstku mu mrazivý severák dával pořádně zabrat. „Tady dole je nám teplo,“ usmíval se skokan na lyžích Roman Koudelka poté, co si odbyl kvalifikaci na středním můstku. A aspoň trochu jej hřál i výkon. Za 97,5 metru mu patřilo 24. místo, a tím pádem i postup do sobotního finále.

Roman Koudelka byl s třemi parťáky Viktorem Poláškem, Vojtěchem Štursou a Čestmírem Kožíškem prvními Čechy, co se zapojili do zimní olympiády. První dva uspěli, druzí dva ne.

Kvalifikace

Jak si vedli Češi v boji o finále

Ale na nevábné výsledky jsou v této sezoně - bohužel - celkem zvyklí. „Skok nebyl úplně špatný. Aspoň na tu bídu, co letos předvádím,“ pronesl Koudelka.

Už po dopadu jste se usmíval. Kvůli jistotě finále?
Před kvalifikací jsem byl docela nervózní, ale nahoře jsem se toho zbavil. Takže docela dobrý. Chci na to navázat v sobotu. I když to pořád není nic, co bych chtěl před sezonou, tedy atakovat nejlepší desítku nebo rovnou stupně vítězů.

Fotogalerie

V tréninku jste se přitom dosud soužil, zlomilo se něco?
Úplně ne, ani dneska dopoledne mi to nešlo. Bylo to jako na houpačce. Teď mi spadl obrovský kámen ze srdce, protože kvalifikace jsou těžké. Sice vypadne jenom sedm lidí, jenže ono se to nezdá: stačí malý poryv větru, něco zkazíte - a v závodu nejste. Jsem rád, že se mi to povedlo. Ve finále musím bojovat.

Byl skok na kótu 97,5 zatím váš nejlepší v Koreji?
Těžko říct. Myslím, že byl nejuvolněnější. V tréninku jsem skákal hodně v křeči. Což je asi nejpozitivnější změna, na tom musím stavět.

Snažíte se v tom vidět dobré znamení po prosoužené sezoně?
Doufám, že jo. I když už jsem takových znamení měl víc a pořád to nebylo ono... Snad se to zlepší. Důležitý je postup. Na finále má hodně foukat, stát se může cokoli.

Co říkal Roman Koudelka před kvalifikaci:Další z rubriky

Vasův běh opět režírovali Norové. Titul slaví Dahl, pátý doběhl Řezáč

DALŠÍ ČECH. Běžec na lyžích Stanislav Řezáč (vpředu) skončil na Jizerské

Norští lyžaři druhý rok v řadě "vyloupili" švédský národní klenot, legendární Vasův běh. John...

Vrabcová jen těsně za branami Top 10. V Lahti vyhrála Björgenová

Česká běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová v závodu na deset kilometrů...

Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová také po olympijských hrách útočí na umístění ve světové Top...Najdete na iDNES.cz