Olympijské zlato mezi skokankami na lyžích slaví Lundbyová z Norska

Norská skokanka Maren Lundbyová po jednom z pokusů na středním můstku. | foto: AP

12 2018
Norská skokanka na lyžích Maren Lundbyová ovládla olympijský závod na středním můstku. Vedoucí žena Světového poháru porazila Katharinu Althausovou z Německa a Saru Takanašiovou z Japonska.

Medailistky z olympijské premiéry žen v Soči se tentokrát na stupně vítězů nevešly. Obhájkyně zlata a úřadující mistryně světa Carina Vogtová z Německa skončila na pátém místě, před čtyřmi lety stříbrná Rakušanka Daniela Iraschková-Stolzová byla hned za ní šestá.

V Soči osmá Lundbyová, která v této sezoně SP vyhrála sedm z deseti závodů a nejhůř byla druhá, těsně vedla už po prvním kole a ve druhém svůj triumf nejdelším skokem dne 110 metrů potvrdila. Jednadvacetiletá Althausová, jež prvním pokusem Norku o metr přeskočila, ve druhém kole zabojovala, o dva roky starší Lundbyová ale dokázala odpovědět a nakonec vyhrála rozdílem 12 bodů.

Jednadvacetiletá Takanašiová, jež v Soči skončila těsně pod stupni vítězů čtvrtá, předvedla vyrovnané pokusy 103,5 metru a tentokrát medaili s přehledem uhájila.

Skoky na lyžích: ženy

XXIII. zimní olympijské hry v Pchjongčchangu

Střední můstek: 1. Lundbyová (Nor.) 264,6 b. (105,5+110 m), 2. Althausová (Něm.) 252,6 (106,5+106), 3. Takanašiová (Jap.) 243,8 (103,5+103,5), 4. Avvakumovová (OSR) 230,7 (99+102), 5. Vogtová (Něm.) 227,9 (97+101,5), 6. Iraschková-Stolzová (Rak.) 225,9 (101,5+99), 7. Križnarová (Slovin.) 223,2 (101+104), 8. Straubová (Něm.) 210,5 (98,5+98,5), 9. Itová (Jap.) 203,9 (94+93), 10. Seyfarthová (Něm.) 194,3 (102,5+90).

Další z rubriky

Vrabcová jen těsně za branami Top 10. V Lahti vyhrála Björgenová

Česká běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová v závodu na deset kilometrů...

Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová také po olympijských hrách útočí na umístění ve světové Top...

Vasův běh opět režírovali Norové. Titul slaví Dahl, pátý doběhl Řezáč

DALŠÍ ČECH. Běžec na lyžích Stanislav Řezáč (vpředu) skončil na Jizerské

Norští lyžaři druhý rok v řadě "vyloupili" švédský národní klenot, legendární Vasův běh. John...