Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Klobouk dolů, Lucko, chválila se jedenáctá překážkářka olympiády

7 2012
Londýn (Od zpravodajky iDNES.cz) - Poplácala se po ramenou a pronesla: Klobouk dolů! Dobře, Lucko! A pak se třicetiletá česká překážkářka rozesmála. Měla důvod. Sice ji desetina dělila od olympijského finále, ale semifinálový výkon 12,81 vteřiny je druhým nejlepším v kariéře bývalé halové vicemistryně Evropy. "Cennější, že jsem ho předvedla na olympiádě," zářila Škrobáková.

Ještě v červnu se trápila, zlobilo ji svalové zranění, soupeřky sledovala u televize. Ale stihla se dát do pořádku, na mistrovství Evropy v Helsinkách si zaběhla v semifinále.

A pak se připravila na Londýn. Mezi osmi nejlepšími nepoběží, ale zazářila. Burácející hlediště olympijského stadionu ji nabilo energií. "Při jednom náběhu v rozcvičení právě někdo skákal, asi Brit - to bylo neuvěřitelné," rozplývala se nad diváckou kulisou.

Zkoncentrovala se v ní náramně. Na startu si dala pozor na první čtyři kroky. S trenérkou Janou Jílkovou udělaly menší změnu v náběhu na první překážku. Až po ní Škrobáková později zvedá hlavu, hned po startu nezaměří pohled na překážku.

"Snažíme se do čtvrtého kroku držet sprinterský náběh," vysvětlovala."Většina překážkářek, i já to dělala, se už při druhém kroku postaví a kouká na překážku," popisovala rozdíl.

V semifinále ji ten postup vyšel, celou trať zvládla rychle. Pouze jednou v životě běžela rychleji - před třemi lety v Kladně zvládla překážkářskou stovku za 12,73 s. "Čekala jsem, že mám na čas pod 12,90, ale tohle je fantastické. Klobouk dolů. Dobře, Lucko," chválila se jedenáctá překážkářka olympijských her.

Ve třiceti letech optimisticky hledí vstříc hrám v Riu de Janeiro 2016. "To mi bude teprve čtyřiatřicet a překážkářky přece začínají běhat rychlé časy od třicítky. S časem 12,81 sekundy není důvod to balit. Jedeme dál!" plánovala.

Akorát s Janou Jílkovou bude muset dát řeč, trenérka už prý totiž plánovala končit.  "Ale proč? Tohle je motivace jak blázen!"

Najdete na iDNES.czmobilní verze