Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Skvělá výchozí pozice. Záhrobskou těšilo druhé místo po prvním kole

MEDAILOVÁ NADĚJE. Šárka Záhrobská zajela v prvním kole druhý nejrychlejší čas, zvýšila tak své šance na zisk olympijské medaile. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

26 2010
Whistler (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Ve výborné náladě odcházela z cíle prvního kola olympijského slalomu česká lyžařka Šárka Záhrobská. Obsadila druhé místo a zajistila si tak výbornou výchozí pozici pro útok na medaili. Druhé kolo startuje ve 22.30 středoevropského času.

Jak jste spokojena s prvním kolem?
Trať byla super. Vršek se mi povedl výborně, dole jsem pár chyb udělala. Bylo to vidět na mezičasech dalších závodnic, že dole sjížděly. Nicméně druhé místo je výborná výchozí pozice a já jsem spokojená.

Měla vaše jízdy ten správný šmrnc, který jste v posledních slalomech postrádala?
Nahoře to šmrnc určitě mělo, dole jsem to mohla pouštět o malinko víc.

Jak se vám závodí v chumelenici?
Samozřejmě by bylo příjemnější, kdyby bylo hezké počasí, jako při kombinaci, ale tohle k tomu patří. Děláme zimní sport, tak sněží. Měli bychom být rádi.

Záhrobská útočí na medaili ze 2. místa

Čtěte také podrobnou reportáž ze závodu ZDE

Startovala jste s jedničkou, to musela být v těchto podmínkách výhoda, že?
Nevím, jestli závodnice s trojkou nebo sedmičkou pociťovaly rozdíl, ale později to na té trati muselo být znát. Já jsem měla trať netknutou, přede mnou ji projeli jen předjezdci, a to bylo určitě výhodné.

Na druhou stranu jste šla do závodu první ze všech, nebyla jste z toho nervózní?
Byla jsem nervózní tak nějak standardně. Vždy jsem neklidná při čekání na závod nahoře v hospodě, ale jakmile už jsem na startu a začnu hýbat a rozcvičovat, tak je to pryč.

Do druhého kola budete naopak vstupovat až jako devětadvacátá, takže vás čeká hodně rozježděná trať...
Uvidíme na prohlídce, jak se trať bude rozbíjet, ale znát to určitě bude. Jízda bude o tom, kdo se dokáže nejlépe trefit do rozbité tratě.Najdete na iDNES.czmobilní verze