Skvělý Jasikevičius porazil Američany

22 2004
Atény - Skvělý výkon litevského rozehrávače Šarunase Jasikevičiuse znamenal druhou porážku výběru USA na Olympijských hrách v Aténách. Američané po většinu zápasu vedli, ale Jasikevičius jim v koncovce nasázel 12 bodů v rychlém sledu a otočil skóre. Litva po velkém dramatu nakonec vyhrála 94:90 a je v čele skupiny B.

Jasikevičius už měl porážku USA v rukou na minulé olympiádě v Sydney, ale tehdy mu v semifinále nespadla do koše trojka v poslední sekundě. Tentokrát však byl téměř neomylný a celkem sedmi trojkami z 12 pokusů Američany zcela zničil.

Zářil především v průběhu 69 sekund koncovky, kdy stihl nastřílet 10 bodů - trefil tři trojky za sebou a při první z nich byl dokonce faulován, takže přidal i trestný hod. Jeho výkon doslova zdvihal diváky ze sedadel a výrazně pomohl k tomu, že zápas Litva - USA byl dosud jednoznačně vrcholem basketbalového turnaje na OH.

Litevci celkem trefili 13 trojek z 27 pokusů a také 25 z 31 trestných hodů, v čemž se jim Američané, kteří jinak hráli zřejmě svůj dosud nejlepší zápas na turnaji, nedokázali vyrovnat. Výběr USA trefil 8 trojek z 21 pokusů a zahodil 11 trestných hodů (z 33 pokusů). 

Litva má nyní na kontě 4 výhry a žádnou porážku a zajistila si už definitvně první místo ve skupině B. Bilance USA klesla na 2/2. Američané tedy už na tomto turnaji prohráli stejný počet zápasů jako dosud za 68 let své účasti na OH.

LITVA - USA 94:90
Střelci:
Jasikevičius 28, Štombergas 16 bodů a 10 doskoků, Šiškauskas 14, E.Žukauskas 11 - Jefferson 20, Duncan 16 bodů a 12 doskoků, Iverson a Odom 11, Boozer 10

Litevský rozehrávač Šarunas Jasikevičius byl strůjcem triumfu svého týmu nad USA.

Autor:

Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Najdete na iDNES.cz