Skvělý Jasikevičius porazil Američany

22 2004
Atény - Skvělý výkon litevského rozehrávače Šarunase Jasikevičiuse znamenal druhou porážku výběru USA na Olympijských hrách v Aténách. Američané po většinu zápasu vedli, ale Jasikevičius jim v koncovce nasázel 12 bodů v rychlém sledu a otočil skóre. Litva po velkém dramatu nakonec vyhrála 94:90 a je v čele skupiny B.

Jasikevičius už měl porážku USA v rukou na minulé olympiádě v Sydney, ale tehdy mu v semifinále nespadla do koše trojka v poslední sekundě. Tentokrát však byl téměř neomylný a celkem sedmi trojkami z 12 pokusů Američany zcela zničil.

Zářil především v průběhu 69 sekund koncovky, kdy stihl nastřílet 10 bodů - trefil tři trojky za sebou a při první z nich byl dokonce faulován, takže přidal i trestný hod. Jeho výkon doslova zdvihal diváky ze sedadel a výrazně pomohl k tomu, že zápas Litva - USA byl dosud jednoznačně vrcholem basketbalového turnaje na OH.

Litevci celkem trefili 13 trojek z 27 pokusů a také 25 z 31 trestných hodů, v čemž se jim Američané, kteří jinak hráli zřejmě svůj dosud nejlepší zápas na turnaji, nedokázali vyrovnat. Výběr USA trefil 8 trojek z 21 pokusů a zahodil 11 trestných hodů (z 33 pokusů). 

Litva má nyní na kontě 4 výhry a žádnou porážku a zajistila si už definitvně první místo ve skupině B. Bilance USA klesla na 2/2. Američané tedy už na tomto turnaji prohráli stejný počet zápasů jako dosud za 68 let své účasti na OH.

LITVA - USA 94:90
Střelci:
Jasikevičius 28, Štombergas 16 bodů a 10 doskoků, Šiškauskas 14, E.Žukauskas 11 - Jefferson 20, Duncan 16 bodů a 12 doskoků, Iverson a Odom 11, Boozer 10

Litevský rozehrávač Šarunas Jasikevičius byl strůjcem triumfu svého týmu nad USA.

Autor:


Nejčtenější

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...Další z rubriky

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...Najdete na iDNES.cz