Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Slalom snowboardistů se utopil v dešti. Sníh byl břečka, říkal vyřazený Šindelář

98 SEKUND OLYMPIÁDY. Petr Šindelář vypadl v obřím slalomu po dvou kvalifikačních jízdách. | foto: archiv

27 2010
Cypress Mountain (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Už asi ví, proč se ve francouzštině snowboardingu říká sněžné surfování. Paralelní obří slalom Petra Šindeláře skončil po dvou kvalifikačních kolech, nejelo se totiž na sněhu, ale na "vlnách" deště.

"Ten sníh byl nevyzpytatelný, tahal za prkno," krčil český jezdec rameny, když v první jízdě spadnul. V té druhé už devatenáct sekund ztráty nedokázal eliminovat. Do čtvrtfinálové šestnáctky se nedostal.

Druhé eliminační kolo mohl jet jen pro zábavu.

"Ani nevíte, kam to pojede, nikdy jsem na takovém sněhu nejel," říkal architekt ze Zlína na konci svého olympijského vystoupení. "Jel jsem proto kratší stopu, možná jsem si mohl nechat větší rezervu."

Tvrdý podklad svahu v Cypress Mountain překryla pěticentimetrová vrstva úplně rozmoklé břečky. Celé první kolo pršelo, mlha byla hustá jako smetana.

"Nic jsem neviděl," přiznal 34letý borec. "Nevadí, že prší, že je mlha. Nejhorší byl sníh."

Před závodem hlásil, že má formu a postup do čtvrtfinále by neměl být složitý. Jenže jeho olympijskou premiéru utopil déšť. Zklamání, klopil Šindelář oči.

"Bylo to buď a nebo, nechtěl jsem jet na jistotu, abych skončil pětadvacátý," povídal. "To je k ničemu, chtěl jsem jet do šestnáctky, proto ten risk. A já to neustál."

Skončil osmadvacátý z třicítky na startu. Jeden závodník do cíle nedojel, jednoho jury diskvalifikovala.

Takže zbývá jediné - olympijský reparát v Soči za čtyři roky.

"Uvažuju o tom," koukal do budoucna. "Jenže čekáme druhé dítě a nevím, jestli budu zvládat práci, trénink. Navíc všechno financuju z vlastních zdrojů, takže to bude dost složité."

Autor:


Kočárky, které přežijí i dva raubíře.
Kočárky, které přežijí i dva raubíře.

Přečtěte si recenze kočárků na eMimino.cz a vyberte ten nejlepší.

Najdete na iDNES.czmobilní verze