Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slalomář podezřívá své kolegy z dopingu

14 2002
Paříž - Necelý měsíc před zahájením zimních olympijských her v Salt Lake City si francouzský slalomář Sebastien Amiez vyšlápl na svoje kolegy a nenechal si pro sebe svá dopingová podezření. "Někteří lyžaři se po zraněních zotavují nesmírně rychle. V těhle případech mám pochybnosti o lékařských metodách, které je velmi brzy vrátí na svah, a navíc v dobré formě," řekl Amiez do bloků francouzských reportérů.

Francouzský lyžař ve svých úvahách pokračoval pro deník Le Journal de Dimanche. "Jasně, spousta z nich je technicky hodně silná, ale oni jsou zpátky, jako kdyby se nic nestalo," pravil.

Amiez se nepokládá za vševědoucího a byl by rád, kdyby se ve svých názorech mýlil. "Já vím, jedná se o delikátní téma. Myslím si však, že je lepší o něm mluvit otevřeně," domnívá se.

Poznamenal, že mezi lyžaři je možná opravdu několik hříšníků, kteří zakázané prostředky užívají. Jedním si je ale jistý. "Já jsem čistý," upozornil Sebastien Amiez. "Ve Francii musíme ročně absolvovat tři povinné krevní testy a náhodně nám odebírají i vzorky moče," vysvětloval.

Podobná opatření by podle něj měla fungovat všude na světě. "Doufám, že na olympijských hrách v Salt Lake City udělá Mezinárodní olympijský výbor všechno proto, aby moji nedůvěru rozehnal a předejde případným problémům," dodal Amiez.

Autoři: ,


Další z rubriky

Slalomář Baxter musí vrátit olympijský bronz

Baxter s inhalátory

Londýn Britský lyžař Alain Baxter přijde kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu o bronzovou olympijskou...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz