Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Slalomář podezřívá své kolegy z dopingu

14 2002
Paříž - Necelý měsíc před zahájením zimních olympijských her v Salt Lake City si francouzský slalomář Sebastien Amiez vyšlápl na svoje kolegy a nenechal si pro sebe svá dopingová podezření. "Někteří lyžaři se po zraněních zotavují nesmírně rychle. V těhle případech mám pochybnosti o lékařských metodách, které je velmi brzy vrátí na svah, a navíc v dobré formě," řekl Amiez do bloků francouzských reportérů.

Francouzský lyžař ve svých úvahách pokračoval pro deník Le Journal de Dimanche. "Jasně, spousta z nich je technicky hodně silná, ale oni jsou zpátky, jako kdyby se nic nestalo," pravil.

Amiez se nepokládá za vševědoucího a byl by rád, kdyby se ve svých názorech mýlil. "Já vím, jedná se o delikátní téma. Myslím si však, že je lepší o něm mluvit otevřeně," domnívá se.

Poznamenal, že mezi lyžaři je možná opravdu několik hříšníků, kteří zakázané prostředky užívají. Jedním si je ale jistý. "Já jsem čistý," upozornil Sebastien Amiez. "Ve Francii musíme ročně absolvovat tři povinné krevní testy a náhodně nám odebírají i vzorky moče," vysvětloval.

Podobná opatření by podle něj měla fungovat všude na světě. "Doufám, že na olympijských hrách v Salt Lake City udělá Mezinárodní olympijský výbor všechno proto, aby moji nedůvěru rozehnal a předejde případným problémům," dodal Amiez.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze