Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slavné jméno dopujícího sportovce nezachrání

26 2004
Nikósie - Pomáháš si dopingem? Že jsi slavný sportovec, to ti nepomůže! Trestat budeme všechny hříšníky stejně. Takový vzkaz dal hvězdám před letošní olympiádou Jacques Rogge, prezident Mezinárodního olympijského výboru. Každý provinilec bude bez ohledu na svou pověst vyloučen a potrestán.

"Už v minulosti jsme dokázali, že nebereme ohledy na velká jména. Připomenu jen případ Bena Johnsona," zmínil se Rogge na návštěvě v Nikósii o soulském skandálu kanadského sprintera.

"Nikdo nemůže počítat s nějakou tolerancí, jinou alternativu nemáme. MOV by se nezdráhal vyloučit sebeslavnější osobnost," zopakoval Belgičan.

Boj proti dopingu označil za nejvyšší prioritu, co se vlastního sportu týká. "Počet testů v Aténách ještě jednou zvýšíme, a to docela drasticky," vyhlásil Rogge.

V souvislosti s kauzou kolem THG Rogge uznal, že vědci byli proti komisařům poněkud napřed, dnes ale podle něj mají laboratoře k dispozici dostatečné metody.

Podle vědců i olympijských úředníků by do srpnových Her měly spolehlivě fungovat všechny nové testy na zjištění růstových hormonů, syntetického hemoglobinu i praktik typu krevních transfuzí.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze