Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Loudalům v Londýně odzvoní. „Tajné zařízení“ urychlí nástup sportovců

LETOS SVIŽNĚJI, PROSÍME. V Londýně se mají i čeští sportovci pohybovat na své stanoviště při zahajovacím ceremoniálu rychleji než v Pekingu. | foto: Reuters

25 2012
Také vás unavuje nekonečné defilé výprav při slavnostním zahájení každé olympiády? V Londýně bude nástup svižnější. Alespoň to slibují organizátoři, kteří si na sportovce a jejich doprovod z 205 zemí uchystali "tajné zařízení".

Organizátoři chtějí zrychlením nástupu ušetřit čas, aby se páteční ceremoniál zbytečně neprotahoval. Zároveň chtějí zabránit tomu, čeho se obával například člen Mezinárodního olympijského výboru Dick Pound. Bývalý šéf Světové dopingové agentury se pořadatelů ptal, co chtějí udělat s hrozícím "bincem", kdy budou všichni sportovci při nástupu fotit a tweetovat.

Výkonný ředitel MOV Gilbert Felli uvedl, že svou roli v popohánění sportovců bude hrát rychlá hudba. "Pak na to máme ještě tajné zařízení. Uvidíte sami, je to tajemství, nemůžu vám to prozradit," řekl novinářům Felli.

Představitelé MOV budou dávat poslední pokyny ohledně slavnostního zahájení šéfům národních olympijských výborů ve čtvrtek. Tříhodinová ceremonie režírovaná slavným filmařem Dannym Boylem by měla na přání MOV skončit do půlnoci, aby se sportovci dostali v rozumný čas do postele a diváci mohli využít veřejnou dopravu.

Oscarový režisér Boyle už kvůli úspoře času z programu například vyškrtl scénu s kaskadéry na kolech.

Autoři: ,
Najdete na iDNES.czmobilní verze