Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Šlégr oželel hokej a ve Vancouveru vzal dceru na krasobruslení

Jiří Šlégr s hodinkami pro členy exkluzivní hokejové společnosti. | foto: Jaroslav Beránek, iDNES.cz

24 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Zimní olympiáda změnila Vancouver k lepšímu. "Lidé se chovají slušně, dali se dohromady a společně fandí kanadským sportovcům," všiml si hokejista Jiří Šlégr, který do místa svého někdejšího angažmá přijel na setkání prestižního Triple Gold Clubu.

Litvínovský obránce je jedním z dvaadvaceti hokejistů, kterým se podařilo vyhrát olympijské hry, mistrovství světa a získat Stanleyův pohár. V olympijské Vancouveru se v pondělí všichni sešli na slavnostním večeru, kde od Mezinárodní hokejové federace (IIHF) dostali dres elitního klubu, hodinky s vyrytým jménem a speciální brož.

Šlégrovy tři triumfy

ZOH: 1998 v Naganu

MS: 2005 ve Vídni

Stanley Cup: 2002 s Detroitem

Včera se Šlégr zastavil v Českém olympijském domě ve Vancouveru. Budoucí politik, který jde do voleb na severočeské kandidátce ČSSD, tady jednal s místopředsedou Českého olympijského výboru pro ekonomiku Jiřím Kejvalem. "Nebudu rozhodovat o průmyslu, ekonomice a podobných věcech, ale chci se v politice věnovat především sportu. Proto se snažím s lidmi ze sportu už nyní komunikovat," říká 38letý hokejista.

Na jak dlouho jste do Vancouveru přijel?
Jsem tady na čtyři dny. Mám povinnosti doma v klubu, musel jsem být na soustředění, ze kterého jsem si jen krátce odskočil. Pozvání IIHF bylo na dva dny, ale já jsem si pobyt prodloužil na čtyři.

Přišel jste v saku. Převléknete se i do sportovního, abyste se udržoval v kondici?
Určitě ne. Jsou to čtyři dny pracovního volna, které vyplním spoustou schůzek. Přivezl jsem si taky dceru, která krasobruslí, a tak se s ní jdu podívat na krasobruslení.

Jak jste si užil setkání Triple Gold Clubu?
Bylo velice příjemné setkat se s takovými osobnostmi a po dlouhé době si s nimi popovídat. Udělalo mi radost, že takové setkání někdo zorganizoval.

Na koho jste se těšil, s kým si nejvíc popovídal?
Nedá se říct jedna osoba, se spoustou lidí jsem hrál, takže jsem si s nimi měl teď co říct.

Ve Vancouveru jste v devadesátých letech čtyři roky hrál, jak se město díky olympiádě změnilo?
Město rozkvetlo, je tady spousta nových staveb, sportovišť, ale především se změnilo chování lidí. Nepamatuji si, že by se k sobě chovali tak slušně. Všechno probíhá v poklidném tempu, obyvatelé fandí svým sportovcům a drží pohromadě. Olympiáda vytáhla lidi do ulic, do restaurací, najednou všichni žijí sportem. A to je dobře.

Půjdete se podívat na hokej?
Rád bych, ale dnešní plány se mi zbortily kvůli krasobruslení. Jako správný tatínek jsem musel s dcerou na krasobruslení a hokej dokoukám v televizi.

To jste musel trpět?
Člověk si musí rozdělit priority. Doma jsem hodně vytížený a na dceru nemám moc času. Vzal jsem jí sem s tím, že jí chci krasobruslení ukázat, tak je správné, abych tam s ní opravdu šel.

Co říkáte hokejovému turnaji?
Kluci zatím hrají dobrý hokej a vyvíjí se pro nás pozitivně i rozlosování. Přes prohru s Ruskem jsme na tom lépe než oni. Věřím, že se naši kluci se dají do kupy, semknou se a půjdou co nejdál.

Kdo vás zaujal, kdo je vaším favoritem?
Překvapili mě Švýcaři, kteří předvedli velice kvalitní hokej. A favorit? Byl bych rád, aby favoritem byli naši. Máme takové mužstvo, které dokáže změnit styl hry, a to je strašně důležité. Kanada je silná, ale myslím, že v domácím prostředí na ní dolehnou nervy.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze