Lyžařský slopestyle ovládly Švýcarky, zlato vybojovala Höfflinová

Švýcarka Sarah Höfflinová ovládla na olympijských hrách lyžařský slopestyle. (17. února 2018) | foto: AP

17 2018
Obhájkyně zlata ze Soči ani úřadující mistryně světa se na olympijských hrách v Pchjongčchangu nedostaly do finále lyžařského slopestylu. Ten ovládly Švýcarky. Vyhrála Sarah Höfflinová před Mathilde Gremaudovou, třetí byla Britka Isabel Atkinová.

Sedmadvacetiletá Höfflinová byla loni ve slopestylu na mistrovství světa ve Sierra Nevadě čtvrtá, letos v lednu vyhrála na prestižních X-Games soutěž v nové olympijské disciplíně Big Airu. V Pchjongčchangu dlouho vedla její osmnáctiletá krajanka Gremaudová, která na trati se skoky a překážkami závodila poprvé od březnového zranění kolena, ale třetí finálová jízda pořadí na prvním a druhém místě otočila.

Vítězka kvalifikace a úřadující vicemistryně světa Emma Dahlströmová ze Švédska skončila jedenáctá. Finálové jízdy nevyšly ani americké obhájkyni olympijského stříbra Devin Loganové, která byla desátá.

XXIII. zimní olympijské hry v Pchjongčchangu

Akrobatické lyžování

Ženy - slopestyle: 1. Höfflinová 91,20 b., 2. Gremaudová (obě Švýc.) 88,00, 3. Atkinová (Brit.) 84,60, 4. Voisinová (USA) 81,20, 5. Killiová (Nor.) 76,80, 6. Tsubotaová (Kan.) 74,40, 7. Summerhayesová (Brit.) 71,40, 8. Burmanssonová (Švéd.) 65,00, 9. Sjaastadová Christiansenová (Nor.) 60,40, 10. Loganová (USA) 56,80.

Akrobatické lyžování na ZOH 2018

Na ZOH 2018 se soutěží o deset sad medailí v akrobatickém lyžování. Muži i ženy mají stejné disciplíny: boule, akrobatické skoky, slopestyle, U-rampa a skikros. Všechny soutěže hostí areál Phoenix Snow Park.

Nikol Kučerová, Jean Frédéric Chapuis, Victor Öhling Norberg, Sandra Näslundová, Anna Gasserová, Staale Sandbech, Andrea Zemanová, Tomáš Kraus, Nikola Sudová