Norský lyžař Braaten ovládl olympijský slopestyle

Norský lyžař Öystein Braaten slaví olympijský triumf ve slopestylu. | foto: AP

18 2018
Dvakrát vyhrál prestižní X-games, teď se norský lyžař Öystein Braaten dočkal i olympijského triumfu. Na hrách v Pchjongčchangu zvítězil ve slopestylu před Nickem Goepperem z USA a Kanaďanem Alexem Beaulieuem-Marchandem.

Mezi dvanáctku finalistů nečekaně nepostoupil mistr světa McRae Williams z USA, který po dvou kvalifikačních jízdách skončil patnáctý, ani úřadující šampion z her extrémních sportů Henrik Harlaut ze Švédska (17.).

Fotogalerie

Neuspěl ani další z favoritů Fabian Bösch ze Švýcarska, který se v Koreji nakazil norovirem a v soutěži nepronikl ani do první dvacítky. To jeho podobně postižený krajan Elias Ambühl naopak jel i finále a byl v něm devátý.

Braaten zvítězil svojí první jízdou, za niž dostal známku 95,00. Goepper se naopak vyhoupl mezi medailisty až posledním pokusem a ziskem 93,60 bodu vylepšil třetí místo z předchozích her v Soči.

Beaulieuovi-Marchandovi vynesla bronz druhá finálová jízda (92,40). Nejlepší hodnocení dne zaznamenal v kvalifikaci Oscar Wester ze Švédska (95,40), ale žádný ze tří finálových pokusů podobně nezvládl a musel se spokojit s jedenáctým místem.

Autoři: ,


Akrobatické lyžování na ZOH 2018

Na ZOH 2018 se soutěží o deset sad medailí v akrobatickém lyžování. Muži i ženy mají stejné disciplíny: boule, akrobatické skoky, slopestyle, U-rampa a skikros. Všechny soutěže hostí areál Phoenix Snow Park.

Nikol Kučerová, Jean Frédéric Chapuis, Victor Öhling Norberg, Sandra Näslundová, Anna Gasserová, Staale Sandbech, Andrea Zemanová, Tomáš Kraus, Nikola Sudová

Další z rubriky

Trenér Pančochové si oddechl: Jsem rád, že vstala a odešla po svých

Česká snowboardistka Šárka Pančochová v cíli po druhém kole olympijského finále...

VIDEO Roza Chutor (Od našeho zpravodaje) Když se Šárka Pančochová vybourala a praskla jí přilba, v jejím trenérovi Martinovi Černíkovi...

Pančochová cítí podporu: Všichni mi říkají, že jsem měla být třetí

Česká snowboardistka Šárka Pančochová v cíli po druhém kole olympijského finále...

VIDEO Roza Chutor (Od našeho zpravodaje) Do osudného skoku si pamatuje vše. Start, jízdu po zábradlí i otočku. "Ale pak jsem se probrala až...Najdete na iDNES.cz