Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Slováci možná nastoupí jen s dvanácti hráči

21 2002
New York - Jeden úspěch za druhým slaví manažer slovenského hokejové reprezentace Peter Šťastný při svém lobbování v zámořské NHL. Pro kvalifikační turnaj může počítat již s deseti zámořskými legionáři, ale zároveň hrozí, že do závěrečného zápasu proti Rakousku nastoupí tým jen s dvanácti hráči v poli. "Bude to jako ve Svatém Mořici 1928, kde soupiska vypadala jako fotbalová sestava," komentuje to s úsměvem Šťastný.

Některé kluby uvolnily hráče jen pro důležité zápasy s Německem a Lotyšskem a ti se pak zase budou muset vrátit k zápasům NHL. A jelikož trenér Ján Filc může na soupisku pro kvalifikační fázi turnaji napsat jen dvacet hráčů do pole a tři brankáře, katastrofický scénář je skutečně pravděpodobný. "Třetí zápas by měl být naštěstí nejlehčí," utěšuje se Šťastný. Jiná situace by ovšem nastala, kdyby Slováci museli kvůli postupu právě ve třetím utkání vyhrát vysokým rozdílem.

Minulý týden vedení klub Los Angele oznámilo, že na zápas s Lotyšskem uvolní Žigmunda Pálffyho a Lubomíra Višňovského, čímž asi slovenská snaha končí. Další hráči vypůjčení jen na jeden či dva zápasy by komplikovali už tak složitou situaci. Svědčí o tom i zpráva deníku Minneapolis Star Tribune, že vedení klubu neobdrželo žádost, aby uvolnilo pro kvalifikační turnaj Lubomíra Sekeráše a Mariána Gáboríka...

Kteří krajánci z NHL se tedy objeví v kvalifikačním turnaji ZOH?
Proti Německu: Šatan, Handzuš, Nagy, Bartečko, Ron. Petrovický
Proti Lotyšsku: Pálffy, Višňovský, Stumpel, Hossa, Chára, Bartečko, Ron. Petrovický
Proti Rakousku: Bartečko, Ron. Petrovický

Autor:


Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK – ÚDRŽBÁŘ

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 26 000 - 30 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze