Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slováci možná nevybrali dobře

11 2002
Salt Lake City - Snažím se vcítit do myšlenek vedení slovenského týmu. Kdyby nepozvali hráče z NHL a neuspěli by, dostali by se pod obrovskou kritiku. Pokud nepostoupí ze základní skupiny ani s nimi, vyvstanou pochybnosti, jestli bylo dobré řešení zvát pro každý zápas jiné hráče. Klíč vidím v tom, jak se to mužstvu podá. Z psychologického hlediska by bylo jiné, kdyby určili dopředu deset jasných hráčů, dvě kompaktní pětky. A těmhle hráčům by řekli: Na vás to stojí.

V zápase s Německem na mě působilo, že se všichni spoléhali na hráče z NHL. Veškerá tíha padla na Handzuše, Bartečka, Šatana a Višňovského. Ale nepůsobilo to kompaktním dojmem. Chyběla klasická spolupráce, pro Čechy i Slováky typická. Přitom to byl pro ně nejdůležitější zápas olympiády.

Je jasné, že v kvalifikaci rozhodují brankáři. Slováci spoléhali, že přijde Lašák a zachrání je. Jenomže v přípravných zápasech byl Rybár lepší. Mužstvo je teď v nejhorší situaci, neví, koho dát do brány. A v takových zápasech rozhoduje lepší brankář. Je to jako zápas o zlato. Jde o jednu chycenou, nebo nechycenou střelu. A Němec Seliger byl lepší.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze