Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slováci možná nevybrali dobře

11 2002
Salt Lake City - Snažím se vcítit do myšlenek vedení slovenského týmu. Kdyby nepozvali hráče z NHL a neuspěli by, dostali by se pod obrovskou kritiku. Pokud nepostoupí ze základní skupiny ani s nimi, vyvstanou pochybnosti, jestli bylo dobré řešení zvát pro každý zápas jiné hráče. Klíč vidím v tom, jak se to mužstvu podá. Z psychologického hlediska by bylo jiné, kdyby určili dopředu deset jasných hráčů, dvě kompaktní pětky. A těmhle hráčům by řekli: Na vás to stojí.

V zápase s Německem na mě působilo, že se všichni spoléhali na hráče z NHL. Veškerá tíha padla na Handzuše, Bartečka, Šatana a Višňovského. Ale nepůsobilo to kompaktním dojmem. Chyběla klasická spolupráce, pro Čechy i Slováky typická. Přitom to byl pro ně nejdůležitější zápas olympiády.

Je jasné, že v kvalifikaci rozhodují brankáři. Slováci spoléhali, že přijde Lašák a zachrání je. Jenomže v přípravných zápasech byl Rybár lepší. Mužstvo je teď v nejhorší situaci, neví, koho dát do brány. A v takových zápasech rozhoduje lepší brankář. Je to jako zápas o zlato. Jde o jednu chycenou, nebo nechycenou střelu. A Němec Seliger byl lepší.

Autor:


Další z rubriky

Norové podali stížnost kvůli dopingu


Lausanne Zástupci Norského olympijského výboru a tamního lyžařského svazu podali oficiální stížnost u...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...Najdete na iDNES.cz