Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slováci se dožadují revize výsledků slalomu

20 2004
Bratislava - Vedení Slovenského olympijského výboru je přesvědčeno, že vodní slalomář Michal Martikán projel při finálovém závodě olympijských her čistě. Dodatečnou penalizaci, která ho připravila o zlato, považuje za neoprávněnou. Šéfovi Mezinárodního olympijského výboru Jacquesu Roggovi proto zástupci slovenské výpravy odevzdají žádost o revizi výsledků.

Slovenský kanoista dodatečně dostal dvouvteřinovou penalizaci za dotek branky. Olympijským vítězem se tak stal Francouz Tony Estanguet, slovenský reprezentant skončil s odstupem 12 setin sekundy druhý.

"Martikán projel brankou číslo 7 bez doteku. Chybné rozhodnutí brankových rozhodčích je jasně zdokumentováno na videozáznamu z různých úhlů pohledu a potvrzeno několika odborníky, kteří byli na trati. SOV žádá MOV, aby upravil výsledky," uvádí se v protestu slovenské výpravy, který dnes zveřejnil slovenský tisk.

Slovákům se rovněž nelíbí, že Martikán se o své údajné chybě dověděl až v cíli. Po sedmé brance měl olympijský vítěz z Atlnaty před sebou ještě přibližně polovinu tratě; pokud by o penalizaci věděl, mohl zariskovat a zrychlit.

"Ztracený milion olympijské prémie je to poslední, co mě mrzí. Na mé jistotě, že jsem projel brankou čistě, se nic nemění," citoval Martikána list Sme.

Autoři: ,


Další z rubriky

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz