Slováci se dožadují revize výsledků slalomu

20 2004
Bratislava - Vedení Slovenského olympijského výboru je přesvědčeno, že vodní slalomář Michal Martikán projel při finálovém závodě olympijských her čistě. Dodatečnou penalizaci, která ho připravila o zlato, považuje za neoprávněnou. Šéfovi Mezinárodního olympijského výboru Jacquesu Roggovi proto zástupci slovenské výpravy odevzdají žádost o revizi výsledků.

Slovenský kanoista dodatečně dostal dvouvteřinovou penalizaci za dotek branky. Olympijským vítězem se tak stal Francouz Tony Estanguet, slovenský reprezentant skončil s odstupem 12 setin sekundy druhý.

"Martikán projel brankou číslo 7 bez doteku. Chybné rozhodnutí brankových rozhodčích je jasně zdokumentováno na videozáznamu z různých úhlů pohledu a potvrzeno několika odborníky, kteří byli na trati. SOV žádá MOV, aby upravil výsledky," uvádí se v protestu slovenské výpravy, který dnes zveřejnil slovenský tisk.

Slovákům se rovněž nelíbí, že Martikán se o své údajné chybě dověděl až v cíli. Po sedmé brance měl olympijský vítěz z Atlnaty před sebou ještě přibližně polovinu tratě; pokud by o penalizaci věděl, mohl zariskovat a zrychlit.

"Ztracený milion olympijské prémie je to poslední, co mě mrzí. Na mé jistotě, že jsem projel brankou čistě, se nic nemění," citoval Martikána list Sme.

Autoři: ,


Další z rubriky

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...Najdete na iDNES.cz