Slováci se dožadují revize výsledků slalomu

20 2004
Bratislava - Vedení Slovenského olympijského výboru je přesvědčeno, že vodní slalomář Michal Martikán projel při finálovém závodě olympijských her čistě. Dodatečnou penalizaci, která ho připravila o zlato, považuje za neoprávněnou. Šéfovi Mezinárodního olympijského výboru Jacquesu Roggovi proto zástupci slovenské výpravy odevzdají žádost o revizi výsledků.

Slovenský kanoista dodatečně dostal dvouvteřinovou penalizaci za dotek branky. Olympijským vítězem se tak stal Francouz Tony Estanguet, slovenský reprezentant skončil s odstupem 12 setin sekundy druhý.

"Martikán projel brankou číslo 7 bez doteku. Chybné rozhodnutí brankových rozhodčích je jasně zdokumentováno na videozáznamu z různých úhlů pohledu a potvrzeno několika odborníky, kteří byli na trati. SOV žádá MOV, aby upravil výsledky," uvádí se v protestu slovenské výpravy, který dnes zveřejnil slovenský tisk.

Slovákům se rovněž nelíbí, že Martikán se o své údajné chybě dověděl až v cíli. Po sedmé brance měl olympijský vítěz z Atlnaty před sebou ještě přibližně polovinu tratě; pokud by o penalizaci věděl, mohl zariskovat a zrychlit.

"Ztracený milion olympijské prémie je to poslední, co mě mrzí. Na mé jistotě, že jsem projel brankou čistě, se nic nemění," citoval Martikána list Sme.

Autoři: ,

Nejčtenější

Spolupráce ČOV a Škody končí. České olympioniky bude podporovat Toyota

Olympijské kruhy

Český olympijský výbor bude mít od roku 2019 nového generálního partnera. Škodu Auto, se kterou ČOV...

Další z rubriky

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Najdete na iDNES.cz