Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Slováci se zlobí na rozhodčí. Jejich verdikty nás stály bronz, řekl Pálffy

Ville Peltonen z Finska atakuje slovenského hokejistu Andreje Sekeru v zápase o třetí místo na ZOH ve Vancouveru. | foto: AP

28 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Zase ti rozhodčí... Slovenští hokejisté se po bitvě o třetí místo zlobili na muže v pruhovaném. "Posílali nás do oslabení za fauly, které nemuseli odpískat. To nás stálo bronz," hořekoval legendární útočník Žigmund Pálffy.

A nebyl sám. Na výkon sudích si stěžovali téměř všichni Slováci.

"Nechci se vymlouvat, ale pokud jste viděli zápas, sami musíte posoudit, jestli nás vylučovali oprávněně. Hráči mají také své pocity, ale jsou to věci, které neumíme změnit. Viděl bych to tak, že nám rozhodčí málokdy připískávají," vykládal kouč Ján Filc.

Slovensko v duelu s Finskem rozlítil metr arbitrů především proto, že kvůli tomu ztratilo nadějné vedení 3:1. V oslabení inkasovalo celkem tři góly.

"Časté vylučování nás stála mnoho sil, které pak chyběly. I já sám jsem putoval na trestnou za podivný faul. Člověk se prakticky nemohl dotknout protihráče, protože šel hned ven. To se potom těžko hraje," zlobil se Pálffy.

Rozhodující chvíle utkání přišla na přelomu druhé a třetí třetiny, kdy Slováci hráli téměř neustále bez jednoho muže v poli. Tehdy Finsko obrátilo výsledek třemi góly během 215 vteřin na svoji stranu.

"Dostali jsme se pod velký tlak, ztráceli energii a soupeř toho využil," popisoval Filc. "Gólem na 2:3 se Finové dostali na koně. Těžko vyloučení hodnotit. Ani nemůžu, ať si to rozhodčí vysvětlí sami," špital zdrcený útočník Jozef Stümpel.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze