Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Slovenská média zase hovoří o českém komplexu a velebí Jágra

HRDINA ZÁPASU. Jaromír Jágr (vlevo) si plácá s Martin Havlátem v zápase se Slovenskem. Jeho výkon ocenila i slovenská média. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

18 2010
Vstup českých hokejistů na zimních olympijských hrách ve Vancouveru byl úspěšný. Podle slovenských internetových serverů o tom rozhodl zejména Jaromír Jágr, kterého společně s brankářem Tomášem Vokounem chválí.

Všechna média v souladu s expertem Ernestem Bokrošem (jeho pohled na zápas čtěte ZDE.) i slovenskými hokejisty hovoří o vyrovnaném zápase, ve kterém se přiklonilo štěstí na českou stranu.

"Smůla v koncovce a chyby ve vlastní obranné třetině, přísné vyloučení od rozhodčího a pak už jen oči pro pláč. Klasický scénář našich zápasů s Čechy. Ve Vancouveru naši hokejisté neplakali. Z pohledu turnaje výsledek neměl strategický význam," napsal portál Sme.sk pod titulek "Historie pokračuje. Češi mají štěstí, Slováci cítí křivdu". (článek čtěte ZDE.)

Na rozhodčí si nepřímo stěžoval portál aktualne.sk, který známkoval celý slovenský tým - dostal dvojku. "Neudělali sice žádnou fatální minelu, ale párkrát dětinsky naletěli na české přifilmované pády."

"Češi hodně padali, stačilo se jich dotknout a už byli na zemi. Chvílemi to vypadalo, že hrají fotbal. Možná jsme taky měli padat," přitakal útočník Pavol Demitra.

Slovenští žurnalisté byli spokojení s výkonem brankáře Haláka i Mariána Gáboríka, který doléčil zranění a překvapivě nastoupil do sestavy. A navíc přidal gól. "Nádhera. Kdyby nebylo galapředstavení Jágra, byl by hvězdou utkání on," vyzvihl výkon útočníka New York Rangers portál aktualne.sk.

ČESKO - SLOVENSKO 3:1

vše o zápase na olympijských hrách ve Vancouveru: souhrn x rozhovor s Jágrem x pohled experta x reportáž o fanoušcích x fandili i Indové x ohlasy slovenských hráčů x názor kapitána Eliáše x souboj Pálffy vs. Jágr

Pro Sme.sk (článek čtěte ZDE) hodnotil krátce zápas i legendární Peter Šťastný. "Náš výkon byl dobrý a myslím, že půjde nahoru. Ale na souboji Jágra s Pálffym by se dal demonstrovat celý zápas. Žigo se po neproměněném nájezdu vytratil z ledu, naopak Jágr zařídil dva góly."

"Mohla být nevýhoda, že Marián Hossa s Gáboríkem hráli po zranění. Mohli to mít v hlavě a to nemluvím o Miro Šatanovi, který vůbec nehrál," zmínil absenci hvězdného útočníka.

Zajímavý důvod pro trvání "českého komplexu" našli bývalí federální patrneři v barvě dresů. Modrá totiž pro Slováky není dobrá. Důležité zápasy s českou reprezentací v této kombinaci prohrávali. Stejně jako na olympiádě v Kanadě.

Ale jedna prohra nic neznamená, Slovensku se postaví v pátek v 6 hodin ráno SEČ do cesty silné Rusko. "Musíme se vyvarovat chyb, jinak to bude proti Rusům ještě horší," upozornil Gáborík.

"Budeme hrát na vítězství!" slibuje trenér Ján Filc.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze