Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slovensko nevzdalo kandidaturu na ZOH

27 2002
Bratislava - Slovensko se nevzdalo myšlenky kandidovat na pořádání zimních olympijských her po roce 2010. Potvrdil to na internetovém serveru Slovenského olympijského výboru www.olympic.sk generální manažer SOV a člen exekutivy Evropských olympijských výborů Martin Benko. Benko prohlásil, že i po dvou neúspěšných kandidaturách Popradu je Slovensko vnímáno v příznivém světle. "Členové MOV se nás ptali, proč nebudeme soupeřit také o ZOH 2010. Odpověď je jasná: chce to výraznější stabilizaci slovenské ekonomiky, vstup do Evropské unie a hlavně snížení nákladů na pořádání her. Pak se může ucházet i země z východní Evropy, například Slovensko," řekl Benko.

Zástupci SOV jednali v Salt Lake City také se šéfem Mezinárodní lyžařské federace Gianfrankem Kasperem o možnosti uspořádat v příštím roce na Slovensku mistrovství světa juniorů ve sjezdovém lyžování. MS měla původně zorganizovat Argentina, která však šampionát odřekla.

"Chceme pořádat co nejvíce významných akcí. To vše může zvýšit naše šance v případné kandidatuře na ZOH 2014 nebo později," dodal Benko.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze