Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Slováci si postavili olympijský dům v Soči na nádraží

14 2014
Soči (Od našeho zpravodaje) - Slovensko zvolilo na hrách v Soči svérázný způsob prezentace. Svůj olympijský stánek si totiž Slováci postavili přímo na nádraží. Oproti olympijskému domu v Londýně je mnohem menší, na druhou stranu je v centru dění a nepřehlédnutelný.

"Nejde přímo o Slovenský dům jako v Londýně," říká ředitelka projektu Simona Miklasová. "Jde o poměrně skromné prostory, proto se představujeme jako Slovak point. Jde tedy o jakýsi slovenský bod, místo potkávání."

Olympijský dům se nachází v hlavní hale nádraží v Adleru, čtvrti v Soči, kde se nachází olympijský park. Hlavní sportoviště, včetně hokejových hal, jsou odtud pouze deset minut jízdy vlakem.

"To byl hlavní důvod, proč jsme zvolili nádraží v Adleru," pokračuje Miklasová. "Jsme přímo v centru dění. Jde o hlavní dopravní uzel, kudy projde téměř každý návštěvník zimní olympiády."

"V Soči bylo velmi těžké najít místo pro národní prezentaci," upřesňuje ředitelka projektu. "Tyhle prostory nám byly nabídnuty ruskou stranou. Stalo se tak na poslední chvíli. Neměli jsme příliš času na rozmyšlenou, ale jsme nakonec rádi, že jsme nabídku přijali."

Během her se ve "Slovak pointu" konají prezentace slovenských firem, probíhají zde tiskové konference se sportovci a každý den se tu pořádají večírky, kde jsou nabízeny tradiční slovenské nápoje.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze