Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Slovensko vyšle do Atén 64 sportovců

17 2004
Bratislava - Slovenský olympijský výbor na svém zasedání schválil nominaci do Atén. Na Hry pojede 64 sportovců ve dvanácti odvětvích. Očekává se, že přivezou domů alespoň pět medailí. Největší šance mají vodní slalomáři. "Pět medailí mi udělá radost," řekl šéf slovenského olympijského štábu Vladimír Miller.

Do řecké metropole poletí také slovenských 46 trenérů, lékařů a funkcionářů.

Zasedání se uskutečnilo v sobotu v Bratislavě. "Ve vodním slalomu jsou podle mne adepty bratři Hochschornerovi, Martikán a Kaliská. Věřím plavkyni Moravcové a těší mě forma střelce Gönciho," řekl nedávno deníku Pravda šéf
štábu SOV Vladimír Miller.
 
Ve srovnání s předchozími letními olympijskými hrami, na které cestovali sportovci samostatného Slovenska, letos pojede do Atén nejméně soutěžících.  V Atlantě v roce 1996 reprezentovalo zemi 71 sportovců, o čtyři roky později se v Sydney představilo dokonce 112 sportovců. Slovensko ale tehdy mělo zastoupení ve třech kolektivních sportech - fotbalu, basketbalu a vodním pólu.
 
Slovenští olympionici složí koncem července u prezidenta Ivana Gašparoviče slavnostní slib, který přednesou střelkyně Andrea Stranovská a zápasník Attila Bátky. Vlajkonošem při slavnostním zahájení her bude kanoista Michal Martikán, olympijský vítěz z Atlanty.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze