Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slovenský fotbalový svaz přišel o sponzora

25 2000
B r a t i s l a v a - Jeden z významných sponzorů Slovenského fotbalového svazu, společnost Škoda Auto Slovensko (ŠAS), nebude v sezóně 2000/2001 řídící instituci slovenského fotbalu podporovat. Rozhodnutí o tom, že ŠAS neprodlouží s fotbalovým svazem sponzorskou smlouvu, je reakcí na způsob, jakým je prováděn výběr slovenských fotbalových reprezentantů na olympijské hry v Sydney.
"Při olympijské nominaci nebyl splněn příslib poskytnutí adekvátní příležitosti pro uplatnění úspěšných reprezentantů do 21 let," píše se v prohlášení. Podle představitelů sponzora, který byl jedním s významných partnerů svazu při pořádání květnového finálového turnaje ME do 21 let, klubové zájmy převýšily při uvolňování hráčů pro olympijské hry celospolečenské reprezentační zájmy i zájem fotbalových fanoušků.
Na olympijské hry prý vinou toho nejedou Slováci v nejsilnější možné sestavě.

Slovenský fotbalový svaz rozhodl, že v době posledních příprav na prestižní turnaj i při olympijských hrách samotných, bude mít prioritu seniorská reprezentace a její kvalifikace na mistrovství světa 2002. Slováci sehrají úvodní kvalifikační duel v Bratislavě proti Makedonii 3. září, dva dny po odletu olympijského výběru, a tak trenér olympijského mužstva Dušan Radolský nemohl nominovat trojici hráčů Szilárda Németha, Ĺubomíra Meszároše a Pavla Sedláka. Navíc Inter Bratislava odmítl kvůli utkání Poháru UEFA uvolnit Petra Babniče.

Fotbalový svaz tak přichází neobnovením smlouvy o různé druhy služeb v objemu
několika miliónů korun.
Autor:


Témata: Sydney, Škoda, UEFA

Další z rubriky

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...Najdete na iDNES.cz